یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱
 

اخبار سازمان بنادر و دریانوردی

پیام مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد به مناسبت روز جهانی دریانورد
مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت فرارسیدن 25 ژوئن روز جهانی دریانورد ، پیام تبریکی صادر کرد.
صدور مجوزهای لازم جهت تکمیل اسکله رو _ رو ریلی / اجرای پروژه ها در طرح جامع بندری متناسب با بودجه تخصیصی اولویت بندی می شود
در بازدید معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه از بندر امیرآباد مطرح شد:
معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور در بندر امیرآباد از قابلیت ها ، توانمندی های استراتژیک و اسکله منحصر به فرد رو _ رو ریلی بازدید کرد.
بررسی روند و احصاء چالش ها در اجرای پروژه های زیربنایی و تجهیزاتی بندرامیرآباد
با حضور معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر صورت گرفت:
عضو هیأت عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه پروژه های در حال احداث بندرامیرآباد توسط کارشناسان فنی و مهندسی این سازمان نیازسنجی شده است ، سرعت اجرای پروژه ها را مطلوب ارزیابی و بر پیش بینی چالش های احتمالی و تلاش بر رفع آن با تمام توان تأکید کرد.
تسهیل در حمل کالاهای اساسی و کاهش رسوب کالا در بنادر استان / ضرورت تشکیل کارگروه تخصصی جهت تسریع در خروج کالاهای اساسی /
با حضور نمایندگان دستگاههای ذیربط بررسی شد:
در راستای تفاهم نامه فی مابین وزارت خانه های راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی ، نمایندگان دستگاههای متولی در خروج و حمل و نقل کالاهای اساسی با حضور در بندرامیرآباد ، به بررسی راهکارها در خصوص روان سازی حمل و نقل و کاهش توقف کالاهای اساسی در بنادر استان مازندران پرداختند.
تعمیرات اساسی و زیرآبی 4 فروند شناور عملیاتی در بندر امیرآباد
از آغاز سال جاری تا کنون محقق شد:
سرپرست معاونت فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد اظهار داشت بندرامیرآباد در راستای حفظ و صیانت از تجهیزات استراتژیک سازمان بنادر و دریانوردی با بهره گیری از توان متخصصان داخلی توانسته از آغاز سال جاری تاکنون تعمیرات اساسی و زیرآبی 4 فروند از شناورهای ملکی خود را با موفقیت به انجام برساند.
برگزاری مسابقات لیگ برتر شنا آبهای آزاد قهرمانی مازندران در بندرامیرآباد
مسابقات لیگ برتر شنا آبهای آزاد قهرمانی مازندران انتخابی مرحله اول لیگ شنا آبهای آزاد کشور در اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد برگزار شد.
جام نشاط گرامیداشت آزادسازی خرمشهر با شناخت نفرات برتر در رشته های مختلف ورزشی در بندرامیرآباد خاتمه یافت
مسابقات ورزشی موسوم به "جام نشاط" گرامیداشت آزاد سازی خرمشهر با معرفی نفرات برتر در رشته های مینی فوتبال ، والیبال ساحلی ، شطرنج و تنیس روی میز در بندرامیرآباد به پایان رسید.
حمل چند وجهی 6 هزار تن محموله روغن خام خوراکی از بندرامیرآباد جهت عرضه در بازار هدف
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بندرامیرآباد بیان کرد:
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد با بیان اینکه بندرامیرآباد با دارا بودن بسترهای لازمِ شقوق مختلف حمل و نقل کالا ، مبدأ اصلی تأمین کالاهای اساسی در منطقه به شمار می رود اظهار داشت یک محموله 6 هزار تنی روغن خوراکی از بندرامیرآباد از طریق حمل ریلی و جاده ای به کارخانه های تولیدی واقع در تهران ارسال شد.
برگزاری جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با حضور جامعه دریایی و بندری در بندرامیرآباد
جشن گلریزان با هدف جمع آوری کمک های نقدی برای حمایت و آزادی از زندانیان جرائم غیرعمد با حضور جامعه دریایی و بندری به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد برگزار شد.
آمادگی بندرامیرآباد جهت ارائه خدمات ویژه به متقاضیان ترانزیت مستمر کالاها / اولویت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر با کالاهای
در دیدار دبیرکل تراسیکا با مدیرکل بندرامیرآباد عنوان شد:
مدیر کل بنادر و دریانوردی امیرآباد با بیان اینکه قرارگیری بندرامیرآباد در کریدور ترانزیتی شمال - جنوب موقعیت ویژه ای را برای همسایگان حوزه دریای خزر و کشورهای عضو سایر سازمانهای اقتصادی فراهم کرده است گفت استفاده از مسیرهای ترانزیتی بندرامیرآباد و حمل ریلی کالا به جنوب ، سبب صرفه جویی در هزینه و زمان ترانزیت کالا با بالاترین امنیت در منطقه می شود که در این راستا آمادگی ارائه خدمات ویژه به متقاضیان ترانزیت کالا از بندرامیرآباد و ارائه تخفیف های مناسب در تعرفه ها از مزایای مهم انتخاب این مسیر است.
برنامه های مدون بندرامیرآباد جهت افزایش ظرفیت  نگهداری  کالاها / تأکید بر تسهیل بروکراسی اداری و افزایش هماهنگی ها در خصوص
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بندرامیرآباد بیان کرد:
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد با بیان اینکه بندرامیرآباد جهت افزایش ظرفیت نگهداری کالاها ، برنامه های دقیق و مدونی دارد ، بر تسهیل بروکراسی اداری در خصوص واردات کالاهای اساسی و نهاده های دامی و افزایش هماهنگی بین دستگاهها در سامانه های موجود تأکید کرد.
تمامی علائم کمک ناوبریِ بنادرامیرآباد و نکا تعمیر و بروزرسانی شد
معاون امور دریایی اداره کل بندرامیرآباد:
معاون امور دریایی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد گفت با هدف ارتقاء سطح ایمنی آبراهها جهت ورود و خروج شناورها ، تمامی علائم کمک ناوبری موجود در بنادر امیرآباد و نکا توسط بخش خصوصی مورد تعمیرات اساسی و رنگ آمیزی قرار گرفتند.
اعزام کاروان عاشقان روح الله بندرامیرآباد جهت شرکت در مراسم رحلت امام خمینی(ره)
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت نوح (ع) اداره کل بندرامیرآباد خبر داد:
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت نوح (ع) اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت تعدادی از کارکنان بندرامیرآباد در قالب کاروان عاشقان روح الله ، جهت شرکت در مراسم سی و سومین سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به مرقد مطهر آن امام همام اعزام شدند.
پیام مدیر کل بندرامیرآباد به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد در پیامی سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد را تسلیت و تعزیت گفت.
تلاش در جهت رفع موانع توسعه حمل و نقل ریلی در بندرامیرآباد / نقش اساسی خطوط ریلی در توسعه اقتصادی بنادر / افزایش حمل و نقل
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بندرامیرآباد در نشست کارگروه فرعی توسعه حمل و نقل ریلی:
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد با بیان اینکه افزایش حمل و نقل کالا با استفاده از شبکه ریلی در دستور کار بندر قرار دارد از تلاش در جهت رفع موانع توسعه حمل و نقل ریلی در بندرامیرآباد خبر داد.
ارتقاء ایمنی دریانوردی در عملیات راهنمایی با نصب دو عدد باد نما در بندرامیرآباد
معاون دریایی اداره کل بندرامیرآباد بیان کرد:
معاون دریایی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد گفت با هدف ارتقاء ایمنی دریانوردی در عملیات راهنمایی ، دو عدد باد نما (Wind Socks) در موج شکن غربی بندرامیرآباد نصب شد.
مهم‌ترین اولویت طرح‌های دریا، صیانت از جان مردم است / کاهش ۵۰ درصدی غریق، اولویت طرح‌های دریای استان در سال جاری
استاندار مازندران:
استاندار مازندران مهم‌ترین اولویت طرح‌های دریا را صیانت از جان مردم برشمرد و گفت کاهش ۵۰ درصدی غریق در سال جاری ، اولویت طرح‌های دریا در استان است و باید با بسیج تمامی امکانات با جدیت پی‌گیری شود. ‎
سهم 60 درصدی بندرامیرآباد در تخلیه کالاهای اساسی در بین بنادر تجاری شمال کشور
طی دو ماهه سال جاری رقم خورد :
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد گفت در دو ماهه آغازین سال جاری 362 هزار تن انواع کالاهای اساسی در بزرگترین مرکز تجارت شمال کشور تخلیه شد که سهم 60 درصدی تخلیه این نوع کالاها را ، در بنادر شمالی کشور نشان می دهد.
سرمایه‌گذاری بیش از ۸ هزار میلیارد ریالی در دست اقدام در بندر امیرآباد/ بهره برداری از اسکله رو رو ریلی تا پایان امسال / رشد
مدیرکل بندرامیرآباد در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد با بیان اینکه بیش از ۸ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندرامیرآباد در دست اقدام است از بهره برداری اسکله رو رو ریلی تا پایان سال جاری خبر داد.
پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد در پیامی فرارسیدن سوم خرداد ، سالروز آزادی سازی خرمشهر و روز مقاومت ، ایثار و پیروزی را تبریک گفت .
صفحه ۱ از ۹۴