چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
 

اخبار سازمان بنادر و دریانوردی

انتصاب معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد
طی حکمی از سوی عضو هیأت عامل و معاون برنامه ریزی ، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی و بنابر پیشنهاد مدیرکل بندرامیرآباد ، محمدعلی موسی پور به عنوان « معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد » منصوب شد.
کسب رتبه نخست ارزیابی عملکرد  در جشنواره شهید رجایی استان در سال 99 / پیگیری ، تصویب و اجرای ارتقاء ساختار سازمانی بندر امیرآباد به اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد / برگزاری بیش از 30 هزار نفر ساعت دوره آموزشی برای کارکنان در سال گذشته
معاون برنامه ریزی،توسعه مدیریت و منابع اداره کل بندر امیرآباد بیان کرد:
معاون برنامه ریزی ، توسعه مدیریت و منابع اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد با بیان اینکه بندر امیرآباد در جشنواره شهید رجایی استان مازندران در سال 99 ، رتبه اول را در بین دستگاه های اجرائی استان کسب کرد ، از پیگیری و تصویب ارتقاء ساختار سازمانی این بندر به اداره کل پس از سال ها تلاش و اهتمام مدیران و پیاده سازی آن در سطح بندر در سال گذشته خبر داد.
جذب بیش از 8800 میلیارد ریال اعتبار پروژه های عمرانی / اعتبار 217 میلیارد ریالی بندرامیرآباد در تأمین تجهیزات راهبردی
معاون فنی و مهندسی اداره کل بندرامیرآباد در تشریح عملکرد سال 99 بیان کرد:
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد از محقق شدن جذب بیش از 8 هزار رو 800 میلیارد ریال اعتبار ، از پروژه های عمرانی سال 99 خبر داد.
انتصاب  رئیس اداره امور مالی  اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد
طی حکمی از سوی معاون راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی و بنابر پیشنهاد مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد ، متین کوثری به عنوان رییس جدید اداره امور مالی اداره کل بندرامیرآباد منصوب شد.
اجرای عملیات هیدروگرافی به مساحت 55 میلیون مترمربع / ورود 690  فروند کشتی به آب های بندرامیرآباد  / اجرای مراحل اولیه هوشمندسازی فرآیندهای راهنمایی
معاون امور دریایی اداره کل بندرامیرآباد در تبیین عملکرد سال 99 بیان کرد؛
معاون امور دریایی اداره کل بنادرودریانوردی با اشاره به اجرای عملیات هیدروگرافی به مساحت 55 میلیون متر مربع جهت تهیه نقشه های به روز دریایی ، از ورود 690 فروند کشتی به آب های بندرامیرآباد در سال 99 خبر داد.
تخلیه و بارگیری بیش از 2 میلیون و 500 هزار تن کالا در سال گذشته / رونق حمل ریلی کالا در سال 99 بیش از سنوات گذشته بوده است / جذب 17 هزار و 73 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندرامیرآباد / ترانزیت خارجی کالا در سال گذشته  به مرز 50  هزار تن رسید
مدیرکل بندرامیرآباد بیان کرد:
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد با بیان اینکه در سال 99 حمل ریلی کالا در بندرامیرآباد رشد چشمگیری داشته است ، از تخلیه و بارگیری بیش از 2 میلیون 500 هزار تن کالا در این مدت خبر داد.
بازدید رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد
با هدف رفع موانع تولیدصورت پذیرفت
دکتر اکبری رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به منظور رفع موانع تولید و حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاری های انجام شده از بندر امیراباد و شرکت تولید MDF این بندر بازدید کرد.
پیام نوروزی مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد
محمدعلی اصل سعیدی پور در پیامی فرا رسیدن عید نوروز و اعیاد شعبانیه را به همکاران و عموم هموطنان تبریک و سالی سرشار از سلامتی و موفقیت را برای آن ها آرزو کرد.
پانصد بسته معیشتی طرح کمک مومنانه بندر امیرآباد بین نیازمندان توزیع شد
هم‌زمان با اعیاد شعبانیه و در آستانه سال نو؛
در سالروز میلاد با سعادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) پانصد بسته معیشتی در قالب طرح کمک مومنانه به ارزش حدود 2 میلیارد ریال در بین نیازمندان و افراد بی بضاعت توزیع شد.
گزارش تصویری از تقدیر مدیرکل بندرامیرآباد از کارکنان ایثارگر
محمدعلی اصل سعیدی پور به مناسبت 22 اسفند ماه روز بزرگداشت شهدا و چهارم شعبان ولادت حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز از کارکنان ایثارگر بندرامیرآباد با اهدای لوح سپاس قدردانی کرد.
امور زیربنایی بندرامیرآباد توسعه می یابد
به منظور حفظ ظرفیت اسمی 7.5 میلیون تنی بندرامیرآباد:
معاون فنی‌و‌مهندسی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ، احداث و تعریض جاده های دسترسی به این بندر را به عنوان یکی از اهداف اصلی این معاونت در جهت حفظ ظرفیت اسمی 7.5 میلیون تنی بندرامیرآباد بیان کرد.
بندرامیرآباد پرچمدار عدالت اجتماعی در منطقه
نماینده شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:
نماینده شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت بندرامیرآباد با بهره گیری از ظرفیت ها و فرصت های بی نظیر خود ، پرچم عدالت اجتماعی را با اجرای پروژه های محرومیت زدایی در منطقه بر افراشته است.
پیاده سازی الگوی موفق سرمایه گذاری بندرامیرآباد در اینچه برون گلستان
مدیرکل راه آهن شمال شرق 2 کشور خواستار شد:
مدیرکل راه آهن شمال شرق2 کشور با با بیان اینکه بندرامیرآباد در سال های اخیر در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی موفق عمل کرده است خواستار انتقال تجربیات و پیاده سازی این الگو کم نظیر در منطقه آزاد اینچه برون شد.
مسائل و چالش های فی مابین شرکتهای نمایندگی کشتیرانی و بندرامیرآباد بررسی شد
با حضور معاونین اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد:
طی جلسه ای با حضور معاونین دریایی و بندری اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ، مسائل و چالش های فی مابین شرکتهای کشتیرانی در بندرامیرآباد بررسی شد.
بررسی روند و احصاء چالش های احتمالی اجرای پروژه اسکله رو-رو ریلی  بندرامیرآباد
با حضور معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر صورت گرفت:
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی و عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه پروژه اسکله رو-رو ریلی ، پروژه ای منحصر به فرد و در زمره طرح های ملی به شمار می آید ، ضمن بررسی روند اجرای این پروژه و پیش بینی چالش های احتمالی پیش رو ، بر تلاش جهت رفع آن ها با تمام توان تأکید کرد.
خرید و بهره برداری از یک دستگاه بالابر هیدرولیکی تلسکوپی به ارزش بیش از 10 میلیارد ریال  در بندرامیرآباد
معاون فنی و مهندسی اداره کل بندرامیرآباد بیان کرد:
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد از خرید و بهره برداری یک دستگاه بالابر هیدرولیکی تلسکوپی چند منظوره به ارزش بالغ بر 10 میلیارد ریال در بندرامیرآباد خبر داد.
توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی فرآیندهای بندری ، سال آینده در دستور کار بندرامیرآباد قرار دارد
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد:
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد با بیان اینکه هوشمند سازی بنادر به معنای افزایش سطح رقابت‌پذیری و ارائه خدمات ، با روش‌های نوین برای رفع نیازهای جامعه بندری صورت می گیرد از توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی فرآیندهای بندری بندرامیرآباد در سال 1400 خبر داد.
کاشت نهال توسط مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد
به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی صورت گرفت:
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی یک اصله نهال میوه در اراضی شرقی این بندر غرس کرد.
حداقل 300 هزار متر مکعب لایروبی از کانال های دسترسی / امکان سنجی مانیتورینگ علائم کمک ناوبری / ساماندهی قایق های تفریحی و صیادی و پلاک گذاری قایق های بی هویت
معاون امور دریایی بندرامیرآباد اهداف سال 1400 بندر را در بخش دریایی تشریح کرد:
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت در راستای حفظ ایمنی دریانوردی جهت تردد کشتی ها به بندرامیرآباد، 2 مورد هیدروگرافی پایشی کامل از کانال دسترسی و حوضچه های بندر و حداقل 300 هزار متر مکعب لایروبی در مناطق مورد نظر در سال آینده در دستور کار این بندر قرار گرفت.
جلسه هماهنگی با تیم همیاران ناجی به منظور ارتقاء سطح عملیات های جستجو و نجات دریایی در بندرامیرآباد برگزار شد
معاون دریایی اداره کل بندرامیرآباد؛
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت با هدف ارتقاء عملیات جستجو و نجات دریایی ، جلسه هماهنگی با اعضاء تیم همیاران ناجی در محل این بندر برگزار شد.