پنج شنبه ۲۷ اَمرداد ۱۴۰۱
 
جذب ۸۰ میلیارد تومانی اعتبار دولتی برای توسعه بندر امیرآباد دیدار مدیرکل بندرامیرآباد از خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران برحمایت و ارائه خدمات در حوزه های مختلف به ایثارگران تأکید کرد حمل و نقل ریلی بندرامیرآباد بر اساس برنامه های مدون و جاری توسعه می یابد / بندرامیرآباد به دنبال ثبت رکوردی چشمگیر در حوزه حمل و نقل ریلی بازدید فرماندهی یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی از بنادر امیرآباد و نکا رشد 115 درصدی ترانزیت کالا از طریق بندرامیرآباد / تشکیل کارگروه تخصصی افزایش جذب کالا و تسهیل فرآیندها / کریدور شمال-جنوب؛ مسیری موثر برای کم اثر کردن تحریم ها پیام مدیر کل بندر امیرآباد به مناسبت فرارسیدن روز ملی دریای خزر سرمایه گذاری بیش از 19 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندرامیرآباد / احصاء چالش های سرمایه گذاری در بندرامیرآباد / رویه جدید سازمان بنادر درخصوص سنجش صلاحیت شرکتهای سرمایه گذار / ضرورت تعیین تکلیف بازنگری قراردادهای سرمایه گذاری در موعد مقرر بندرامیرآباد یکی از برنامه های استراتژیک دولت جهت راه اندازی کریدور شمال – جنوب / ایران به دنبال جایگزین کردن مسیر بنادر شمالی برای ترانزیت کالا با کشورهای حوزه CIS / تأکید بر تسهیل فرآیند های صادراتی کالا / ضرورت توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای از بندرامیرآباد به بندرشهید رجایی و بالعکس پیام تسلیت مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی
8500میلیاردریال  سرمایه گذاری در بندر امیرآباد آماده بهره برداری است
مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: 850 میلیارد تومان از پروژه های بندر امیرآبادشامل پروژه های دولتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده بهره برداری است.

به گزارش واحد اطلاعات واخبارروابط عمومی مهندس علی خدمتگزار در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی افزود 6 پست اسکله، دیوار حفاظتی 1650 متری، تجهیزات تخلیه و بارگیری، سیلوی غلات، مجتمع تولید کاغذ، کارخانه فولادو مخازن 5 هزارتنی روغن خوراکی ، از پروژه های آماده بهره برداری می باشد.

وی از روند عملیات اجرایی کارخانه های تولید MDF به ظرفیت سیصد هزارتن و آرد 45 هزار تنی خبر داد و یادآور شد از 2 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده در بندر آمیراباد 1150 میلیاردتومان مربوط به بخش خصوصی بوده که قریب به 1000میلیاردتومان آن در 3 سال اخیر جذب شده است.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با بیان اینکه بندر امیرآباد پایلوت غلات در شمال کشور است، اظهار کرد حدود 175هزارتن ظرفیت برای ذخیره غلات وجود دارد که تا پایان سالجاری جاری به 225 هزارتن ارتقاء خواهد یافت.

خدمتگزار با بیان اینکه 30 میلیارد تومان تجهیزات تخیله و بارگیری شامل مکنده های تخلیه غلات و جرثقیل از طریق بخش خصوصی وارد بندر شده است، گفت: علاوه بر این یک دستگاه جرثقیل 64 تنی در حال مونتاژ و یک جرثقیل دیگر تا پایان سال وارد می شود.همچنین برنامه ریزی برای خرید 4 دستگاه جرثقیل دیگر صورت گرفته است.

مدیربندرامیرآباد به افزایش 26درصدی واردات طی دو ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد از نظر عملیات تخلیه و بارگیری، سرمایه گذاری و زیرساخت ها سومین بندر کشور هستیم،امیرآباد بندر نسل سوم بوده و بندر شاخص در زمینه صنعت، تولید و سرمایه گذاری می باشد.

این مقام مسئول گفت:تا امروز یک میلیون و 850 هزارتن کالا در بندرامیرآباد تخلیه و بارگیری شده است که حدود 500 هزارتن مربوط به صادرات و مابقی واردات بوده است.

خدمتگزار با اعلام اینکه علیرغم بسترسازی و مهیا بودن تجهیزات بندری و همچنین تخفیف های 75 درصدی تعرفه ها در این بخش ،دلیل عمده کم شدن صادرات راکاهش ارزش روبل روسیه بیان کرد.

مهندس خدمتگزار دلیل کاهش 20 درصدی واردات را ممنوع شدن ثبت سفارش گندم به جهت خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک بیان کرد و از اعمال تعرفه 25 درصدی بر آهن آلات وارداتی جهت حمایت از تولید داخلی خبر داد.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اشاره به برخورداری این بندر از اسکله منحصر بفرد رو رو ریلی به آغازعملیات اجرایی اتصال این اسکله در دولت تدبیر و امید پس از یک وقفه 10 ساله اشاره کرد و گفت که برای اتصال اسکله رورو ریلی به شبکه ریلی سراسری بیش از 200 میلیاردریال اعتبار تخصیص یافته و با اتمام عملیات اتصال این اسکله به راه آهن سراسری شاهد بهره برداری از اسکله رو روریلی در نیمه اول سال آینده خواهیم بود.وی مزیت اسکله رو رو را شتاب بخشی در تخلیه و بارگیری، کاهش زمان بارگیری از 24 ساعت به سه ساعت و کاهش هزینه های جانبی دیگر اعلام کرد.
خدمتگزار به اشتغال 3 هزار نفر در بندر امیرآباد اشاره کرد و افزود: با بهره برداری از پروژه های سرمایه گذاری در حال ساخت ، ظرفیت اشتغال به 4 هزار نفر خواهد رسید.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر رعایت مسائل زیست محیطی تاکید کرد: کلیه کارخانجات تولیدی با دریافت مجوز زیست محیطی راه اندازی می شوند.

 

8500میلیاردریال  سرمایه گذاری در بندر امیرآباد آماده بهره برداری است2
8500میلیاردریال  سرمایه گذاری در بندر امیرآباد آماده بهره برداری است

 

۲۹ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۲۳
کد خبر : ۳۷,۷۲۷