سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
 
بندرامیرآباد میزبان ستاد هماهنگی تسهیل تجارت فرامرزی استان مازندران
جلسه ستاد هماهنگی تسهیل تجارت فرامرزی استان مازندران با حضور چند تن از مدیران کل و نمایندگان دستگاه های استان و فرماندار بهشهر در بندر امیرآباد تشکیل شد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی ؛ مدیر بنادر و دریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در جلسه ستاد تسهیل تجارت فرامرزی استان با بیان اینکه بندر امیرآباد تنها بندر نسل سوم و بندر برتر در بین بنادر بزرگ بازرگانی کشور است گفت اسکله رو رو ریلی بندر امیرآباد که در سطح بنادر کشور یگانه می باشد با بودجه ای که از سازمان بنادرودریانوردی تامین  شد تا پایان تیر ماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

مهندس علی خدمتگزار با اشاره به اینکه پروژه های تعریف شده در بندر امیرآباد به سرعت در حال انجام و یکی پس از دیگری آماده بهره برداری می شوند افزود در طرح توسعه ای ، ظرفیت اسمی 7.5 میلیون تن تا سال  1407 برای بندر امیرآباد پیش بینی شده است که با تلاش شبانه روزی این ظرفیت با بهره برداری 6 پست اسکله جدید به طول 1200 که بهار سال آینده به صورت ملی افتتاح خواهدشد به این ظرفیت دست پیدا خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه 4 نوع کالا عمدتاً  بین بنادر حاشیه دریای خزر مبادله می شود خاطر نشان کرد بندر امیرآباد توانست با احداث مخازن نگهداری روغن خوراکی ، شمار کالاهای مبادلاتی را در دریایی خزر به 5 کالا افزایش دهد.

 مدیر نمونه بنادر در سال 95 به اهمیت فناوری اطلاعات و شبکه اینترنتی در تجارت کالا اشاره و تآکید کرد بندر امیرآباد به عنوان پایلوت نرم افزار در سطح بنادر کشور ، تلاش دارد با مجهز کردن محدوده دریایی و خشکی بندر به فیبر نوری ، تمامی موضوعات پیرامونی بندرامیرآباد هوشمند سازی شود.  

مهندس علی خدمتگزار با تآکید بر اینکه الویت کار بندر امیرآباد در سال 96 جذب سرمایه گذار می باشد گفت با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش داریم میزان سرمایه گذاری در این بندر را از 912 میلیارد تومان سال 95 به بیش از 1500 میلیارد تومان در سال 96 افزایش دهیم.

در ادامه این جلسه مدیران حاضر در جلسه با سرمایه گذاران و صاحبان کالا جهت تسریع و تسهیل در تجارت فرامرزی به بحث و گفتگو پرداختند و موانع و چالش های موجود در این حوزه بررسی شد.

 

ستاد هماهنگی تسهیل تجارت فرامرزی استان مازندران

ستاد هماهنگی تسهیل تجارت فرامرزی استان مازندران

ستاد هماهنگی تسهیل تجارت فرامرزی استان مازندران

 


۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۵۵
کد خبر : ۳۸,۲۳۰