سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
 
بازدید کارکنان اداره کل ثبت احوال استان مازندران از بندرامیرآباد
کارکنان اداره کل ثبت احوال مازندران از اسکله ها و پروژه های عملیاتی منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد بازدید کردند.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی؛ مدیر بنادرودریانوردی  ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد قبل ازاین  بازدید در جلسه ای ضمن معرفی توانمندی های این بندر گفت بندرامیرآباد با دارا بودن 1060 هکتار اراضی پسکرانه ، اسکله رو رو ریلی  و اتصال به راه آهن سراسری ، یکی از شاخص ترین بنادر حاشیه دریای خزر می باشد.

مهندس علی خدمتگزار با اشاره به اینکه با قرار گرفتن بندر امیرآباد در کریدور بین المللی شمال جنوب ، 40  درصد زمان و 30درصد هزینه ها کاهش می یابد افزود  این مزیت استراتژیک ، صاحبان کالا را جهت ترانزیت کالا از بندرامیرآباد ترغیب خواهدکرد.

وی با بیان اینکه  کالاهای ورودی و خروجی در بندر امیرآباد از تنوع بالایی برخوردار است خاطرنشان کرد این بندربا ظرفیت بالا  در ارائه خدمات الکترونیکی  به صاحبان کالا ،  پایلوت  IT در سطح بنادر کشور می باشد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت سیلوهای ایجاد شده در بندرامیرآباد اشاره  کرد و اظهار داشت این سیلوها در سه بخش غلات با ظرفیت نهایی 420 هزار تن ، مواد و فراوردهای نفتی با ظرفیت نهایی  72 هزار مترمکعب وروغن خوراکی با ظرفیت نهایی 20 هزار تن در این بندر ایجاد شده است.

مهندس خدمتگزار یکی از لازمه های ارائه خدمات به صاحبان کالا را دارا بودن تجهیزات مناسب تخلیه و بارگیری دانست و یادآور شد در سال 95 با کمک بخش خصوصی 16 میلیارد تومان تجهیزات بندری خریداری و نصب شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد  در پایان با بیان اینکه در سال 95 بیش از 1100 میلیارد تومان  سرمایه گذاری در این بندر صورت گرفته است ابراز امیدواری کرد در سال 96 که به شعار " اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال "  مزین گشته است بتوانیم با افزایش جذب سرمایه گذاری و همچنین بهره برداری از پروژه های در حال ساخت ، گام های موثرتری را در تحقق شعار  اقتصاد مقاومتی برداریم.

 

بازدید کارکنان اداره کل ثبت احوال استان مازندران از بندرامیرآباد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۰۹
کد خبر : ۳۸,۵۸۲