پنج شنبه ۲۷ اَمرداد ۱۴۰۱
 
جذب ۸۰ میلیارد تومانی اعتبار دولتی برای توسعه بندر امیرآباد دیدار مدیرکل بندرامیرآباد از خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران برحمایت و ارائه خدمات در حوزه های مختلف به ایثارگران تأکید کرد حمل و نقل ریلی بندرامیرآباد بر اساس برنامه های مدون و جاری توسعه می یابد / بندرامیرآباد به دنبال ثبت رکوردی چشمگیر در حوزه حمل و نقل ریلی بازدید فرماندهی یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی از بنادر امیرآباد و نکا رشد 115 درصدی ترانزیت کالا از طریق بندرامیرآباد / تشکیل کارگروه تخصصی افزایش جذب کالا و تسهیل فرآیندها / کریدور شمال-جنوب؛ مسیری موثر برای کم اثر کردن تحریم ها پیام مدیر کل بندر امیرآباد به مناسبت فرارسیدن روز ملی دریای خزر سرمایه گذاری بیش از 19 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندرامیرآباد / احصاء چالش های سرمایه گذاری در بندرامیرآباد / رویه جدید سازمان بنادر درخصوص سنجش صلاحیت شرکتهای سرمایه گذار / ضرورت تعیین تکلیف بازنگری قراردادهای سرمایه گذاری در موعد مقرر بندرامیرآباد یکی از برنامه های استراتژیک دولت جهت راه اندازی کریدور شمال – جنوب / ایران به دنبال جایگزین کردن مسیر بنادر شمالی برای ترانزیت کالا با کشورهای حوزه CIS / تأکید بر تسهیل فرآیند های صادراتی کالا / ضرورت توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای از بندرامیرآباد به بندرشهید رجایی و بالعکس پیام تسلیت مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی
معاون وزیر صنعت:۲۰ درصد از ظرفیت صنایع دریایی کشور مورد استفاده قرار می گیرد
بهشهر- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۲۰ درصد از ظرفیت صنایع دریایی کشور استفاده می‌شود و این خلاف اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور معظمی دوشنبه‌شب در بازدید از بندر امیرآباد و شرکت دریایی صدرای بهشهر افزود: هر کشوری که امکان و فرصت دسترسی به منابع آبی را داشته باشد از فرصت طلایی و استثنایی برخوردار است و لذا ما باید از این فرصت استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: اکنون ایران اسلامی دارای ۵ هزار کیلومتر مرز آبی و گستردگی در این حوزه است و بسیاری از کشورهای جهان از این منابع به‌عنوان فرصت استفاده می‌کنند و ماهم باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

معظمی، از صنعت دریایی کشور به‌عنوان یک پتانسیل نام برد که در بخش‌های مختلف ساخت و تعمیرات فعال است و از خروج بسیاری از ارزها از کشور جلوگیری می‌کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، شرکت صدرا را به‌عنوان پتانسیل بالا در کشور دانست که هم می‌تواند بسازد، هم تعمیر کند و هم تولیدکننده سکوهایی در تناژ بالا باشد و با توجه به چنین صنعتی که دارای چنین پتانسیل بالقوه است، امیدواریم کشتیرانی و شرکت نفت، فضایی را برای این صنعت فراهم کنند تا کار در ایران انجام شود.

معظمی گفت: وزارت صنایع به‌عنوان متولی صنعت، تلاش دارد تا با تفاهم انجام‌شده، این سرمایه‌گذاری‌ها به سمت داخل کشور هدایت کند و در این بخش حامی صنایع دریایی داخلی باشیم.

وی اظهار کرد: اکنون از ظرفیت بالقوه فراوانی در صنعت دریایی داخل کشور برخورداریم و بعد از برجام فرصت‌های بیشتری فراهم‌شده و مشارکت کشورهای بزرگ خارجی برای کار با ایران افزایش‌یافته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: با دارا بودن چنین ظرفیت‌ها و زیرساخت‌هایی هنر ما باید این باشد تا از این ظرفیت بالقوه استفاده کرده و با ترکیب درست نیروهای فعال و پویا و تکنولوژی، در رونق بخشی صنعت دریایی تلاش کنیم.

معظمی گفت: فرصت‌های فراوانی پیش روی ما است و با پیش‌بینی‌های انجام‌شده، سال آینده از ظرفیت کشتی‌سازی در ساخت و تعمیرات داخل، بیشتر استفاده خواهد شد.

مدیر بندر امیرآباد بهشهر هم‌ظرفیت بارگیری و تخلیه بندر را حدود ۷.۵ میلیون تن اعلام کرده که تاکنون بیشترین تخلیه و بارگیری ما در بندر با ظرفیت‌ها ۴ میلیون تن بود.

سیاوش رضوانی گفت: ایجاد اسکله رورو و اتصال به شبکه راه‌آهن را از مزیت‌های بندر امیرآباد نسبت به واحدهای مشابه در کشور است.

وی با تأکید بر ترانزیت کالا و صادرات از بندر امیرآباد افزود: فعال کردن صنایع مختلف در بندر از دیگر مزیت‌های این بندر و منطقه ویژه اقتصادی است که اکنون ۳۰ شرکت خصوصی در این بندر فعال است

  https://www.mehrnews.com/news/4182968/%DB%B2%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%AF


۵ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۴۶
کد خبر : ۴۰,۷۸۷