شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
 
مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم جهت ارائه خدمت به مردم / توسعه تجارت بین‌المللی و شکوفاسازی ظرفیت‌های بندرامیرآباد با احیای کریدور بین المللی شمال _جنوب ضرورت تکمیل پروژه های زیرساختی بندرامیرآباد با رویکرد توسعه اقتصاد استان ضرورت تشکیل کمیته تخصصی پیگیری موضوعات مرتبط با اقتصاد دریا / قرارگیری بندر امیرآباد در کریدور بین المللی شمال_جنوب فرصتی مغتنم جهت افزایش ترانزیت کالا از کشورهای حوزه دریای خزر ضرورت ارتباط و همکاری های دوسویه درجهت اعتلای اقتصاد دریا محور پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت رحلت جانسوز امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت ولادت حضرت امام رضا (علیه السلام) مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد منصوب شد پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر بازدید هیأت تجاری روسی از بندرامیرآباد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات
موانع را در راه توسعه حمل و نقل ریلی برمیداریم
مدیر کل بازرگانی بین الملل راه آهن جمهوری اسلامی در نشست هم اندیشی افزایش ترانزیت ریلی در بندر امیرآباد گفت: با داشتن 11 هزار کیلومتر ریل در کشور در حوزه ریل و حمل و نقل ریلی با روند رو به رشد مواجه هستیم.

غلامرضا نجفی میزان جابجایی خط ریلی کشور براساس برنامه ریزی انجام شده به ۴۵ میلیون تن می‌رسد و در این بخش سهم حجم جابجایی کالا از طریق خط آهن از ۱۲ درصد فعلی به ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

 نجفی گفت: ایجاد اشتغال، افزایش امنیت، کمک به توسعه صادرات و درآمدهای مستقیم ترانزیت از منافع ملی ترانزیت ریلی در کشورها است خاطر نشان کرد ؛ با  تلاش‌های فراوانی که برای استفاده از حمل و نقل ریلی انجام شده هم اکنون براساس سیاست‌های انجام شده حمل و نقل ریلی به عنوان اولویت اول مطرح است و باید قوت یابد.

نجفی با اشاره به وجود هشت مرز ریلی در کشور گفت: حمل و نقل ریلی حمل و نقل سبز است و اکنون جلوتر از حمل و نقل جاده‌ای است که باید توسعه یابد.

وی سرعت، تعرفه حمل و قابلیت اعتماد را از جمله نیازهای مهم مشتریان اعلام کرد و یادآور شد: با افزایش سرعت سیر قطارها می‌توانیم زمان و هزینه را مدیریت و مقبولیت این حمل و نقل را ارتقا دهیم.

نجفی با بیان اینکه بندر امیرآباد با اتصال به ریل می‌تواند ظرفیت مناسبی برای توسعه حمل و نقل  در کریدور شمال-جنوب باشد؛ گقت: تبدیل شدن بندرامیراباد به هاب متطقه ای غلات ظرفیت مهم این بندر است.

مدیرکل بازرگانی بین‌الملل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: موانع زیادی در راه حمل و نقل ریلی وجود دارد اما این به معنای توقف در این بخش نیست و نیازمند تلاش مضاعف برای ترانزیت کالا هستیم و باید به چشم‌انداز ترسیم شده برای سهم ۳۰ درصدی از راه آهن و ترانزیت ۳۰ میلیون تن کالا در سال‌های آینده برسیم.

نجفی افزود: پتانسیل حمل و نقل ریلی در کشور وجود دارد و باید بدانیم مشتری به دنبال چیست و برای توسعه ترانزیت، نیاز تعریف کنیم.

۲۵ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۵۵
کد خبر : ۴۱,۰۰۴