شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
 
مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم جهت ارائه خدمت به مردم / توسعه تجارت بین‌المللی و شکوفاسازی ظرفیت‌های بندرامیرآباد با احیای کریدور بین المللی شمال _جنوب ضرورت تکمیل پروژه های زیرساختی بندرامیرآباد با رویکرد توسعه اقتصاد استان ضرورت تشکیل کمیته تخصصی پیگیری موضوعات مرتبط با اقتصاد دریا / قرارگیری بندر امیرآباد در کریدور بین المللی شمال_جنوب فرصتی مغتنم جهت افزایش ترانزیت کالا از کشورهای حوزه دریای خزر ضرورت ارتباط و همکاری های دوسویه درجهت اعتلای اقتصاد دریا محور پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت رحلت جانسوز امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت ولادت حضرت امام رضا (علیه السلام) مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد منصوب شد پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر بازدید هیأت تجاری روسی از بندرامیرآباد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات
بندر امیرآباد با اتصال به خطوط ریلی نقشی اساسی در توسعه اقتصادی منطقه دارد
بندر امیرآباد با اتصال به خطوط ریلی نقشی اساسی در توسعه اقتصادی منطقه دارد.
نشست هم اندیشی افزایش ترانزیت ریلی در بنادر با حضور مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی ، راه آهن ج . ا . ایران و نمایندگان شرکتهای غیر دولتی بخش ریلی در بندر امیرآباد با هدف بهره مندی از فرصتهای طلایی منطقه در توسعه حمل و نقل چند وجهی برگزار شد .

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در این نشست با ایراد سخنانی با اشاره اینکه بندر امیرآباد به عنوان تنها بندر نسل سومی شمال کشور متصل به شبکه ریلی است ابراز امیدواری کرد ؛ برگزاری نشستهایی از این دست سهم شایانی در توسعه اقتصادی ملی و منطقه ای داشته باشد.

مهندس سیاوش رضوانی در ادامه با اشاره به  اینکه بندر امیر آباد به عنوان تنها بندر دارای اسکله رو رو ریلی در کشور است  خاطر نشان کرد ؛ بازیر ساختهای منحصر به فرد ریلی در این بندر و افزایش ترانزیت ریلی بزودی شاهد سهم واقعی ریل در تبادل انواع کالا در این بندر خواهیم بود .

وی به حجم بالای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر امیرآباد اشاره و اذعان داشت : با تمهیدات صورت گرفته و فعالیتهای کارخانجات تولیدی در این بندر و همچنین بهره گیری از حمل و نقل چند وجهی صادرات انواع کالا در این بندر افزایش می یابد .

این مدیر در ادامه افزود:امروزه ارتباط ریل به بندر در دنیا یکی از مهمترین مزیت ها و جنبه های رقابتی و عامل استراتژیک می باشد که با سیاستگذاریهای مدیران ارشد سازمان بنادر در این زمینه سهم کشور در بازار جهانی افزایش می یابد .

۲۵ دی ۱۳۹۶ ۱۵:۳۲
کد خبر : ۴۱,۰۰۶