شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
 
مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم جهت ارائه خدمت به مردم / توسعه تجارت بین‌المللی و شکوفاسازی ظرفیت‌های بندرامیرآباد با احیای کریدور بین المللی شمال _جنوب ضرورت تکمیل پروژه های زیرساختی بندرامیرآباد با رویکرد توسعه اقتصاد استان ضرورت تشکیل کمیته تخصصی پیگیری موضوعات مرتبط با اقتصاد دریا / قرارگیری بندر امیرآباد در کریدور بین المللی شمال_جنوب فرصتی مغتنم جهت افزایش ترانزیت کالا از کشورهای حوزه دریای خزر ضرورت ارتباط و همکاری های دوسویه درجهت اعتلای اقتصاد دریا محور پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت رحلت جانسوز امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت ولادت حضرت امام رضا (علیه السلام) مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد منصوب شد پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر بازدید هیأت تجاری روسی از بندرامیرآباد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات
بندرامیرآباد پیشتاز صادرات شمال کشور
منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد رتبه نخست صادرات بنادر شمالی را کسب کرد .

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی ، بندر امیرآباد در سه ماه نخست امسال با کسب سهم 61 درصدی صادرات در بنادر شمال کشور رتبه نخست را در صادرات انواع کالا به کشورهای حاشیه دریای خزر کسب کرد .

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اعلام این خبر گفت : در سه ماه نخست امسال با ورود و خروج 169 فروند کشتی تجاری به بندر امیرآباد114 هزار و 671 تن انواع کالا در این بندر بارگیری و به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر گردید .

رضوانی در ادامه از کالاهای ساختمانی ، محصولات کشاورزی و دامی ، لوازم خانگی ، مواد نفتی ، کود و سموم شیمیایی و ماشین آلات به عنوان عمده کالاهای صادراتی در این مدت یاد کرد .

رضوانی خاطر نشان کرد ؛  در سالی که به سال حمایت از کالای ایرانی نام گرفته تلاش داریم با فراهم کردن امکانات و تسهیلات به روز بارگیری و صادرات  برای صاحبان کالا ، گامی اساسی در جهت تولید ملی و توسعه کشور برداریم .

رشد 67 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری در بندر امیر آباد

وی در ادامه گفت : در3 ماهه نخست امسال تخلیه و بارگیری انواع کالای تجاری در بندر امیر آباد  با 67 درصد رشد به783 هزار و 671  تن رسید .

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیر آباد با اعلام این خبر خاطر نشان کرد ؛ در این مدت میزان 738 هزار و 671 تن کالای تجاری با 67 درصد رشد نسبت به 3 ماهه نخست سال گذشته در بندر امیر آباد تخلیه و بارگیری شد که از این میزان 114هزار و 274 تن آن مربوط به بارگیری و میزان 624 هزار و 32 تن آن مربوط به تخلیه می باشد .

54 درصد از عملیات تخلیه و بارگیری بنادر شمالی در بندر امیرآباد انجام شد

سیاوش رضوانی با اشاره به وجود 5 بندر در حاشیه جنوبی دریای خزر از کسب بیش از نیمی از عملیات تخلیه بارگیری توسط بندر امیرآباد خبر داد .

رضوانی در ادامه گفت ؛ ورود انواع کالا به بندر امیرآباد در 3 ماهه نخست سال جاری از رشد 86 درصدی نسبت مدت مشابه در سال گذشته برخوردار بود.

وی گفت : در 3 ماه گذشته ورود  انواع کالا با رشد 86 درصدی از 336 هزار و 380 هزار تن در سال گذشته به 624 هزار و 397 تن در مدت مشابه امسال رسید .

مهندس رضوانی در ادامه  از تخلیه 554 هزار و 686 تن انواع غلات ، 107 هزار و 673 تن  کالای ساختمانی ، 32 هزار و 861 تن انواع فلزات ،  3 هزار و 392 تن کالای کانتینری ، 2 هزار و 250تن مواد نفتی و 37 هزار و 809 تن سایر کالاها در این بندر خبر داد .

شایان ذکر داست ؛ منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد به عنوان تنها بندر نسل سومی کشور در مسیر توسعه با بهره گیری از مدرنترین تجهیزات تخلیه و بارگیری به عنوان حلقه اصلی کریدور شمال جنوب  امکانات لازم را جهت اتصال کشورهای حوزه CIS با کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس داراست .

 

بندرامیرآباد پیشتاز صادرات شمال کشور  


۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۵۲
کد خبر : ۴۲,۷۲۶