شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
 
مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم جهت ارائه خدمت به مردم / توسعه تجارت بین‌المللی و شکوفاسازی ظرفیت‌های بندرامیرآباد با احیای کریدور بین المللی شمال _جنوب ضرورت تکمیل پروژه های زیرساختی بندرامیرآباد با رویکرد توسعه اقتصاد استان ضرورت تشکیل کمیته تخصصی پیگیری موضوعات مرتبط با اقتصاد دریا / قرارگیری بندر امیرآباد در کریدور بین المللی شمال_جنوب فرصتی مغتنم جهت افزایش ترانزیت کالا از کشورهای حوزه دریای خزر ضرورت ارتباط و همکاری های دوسویه درجهت اعتلای اقتصاد دریا محور پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت رحلت جانسوز امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت ولادت حضرت امام رضا (علیه السلام) مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد منصوب شد پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر بازدید هیأت تجاری روسی از بندرامیرآباد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات
بازدید استاندار مازندران از منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد
مهندس اسلامی استاندار مازندران و هیأت همراه از منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد دیدن کردند.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی : در  آغاز  این بازدید مدیر بنادر و دریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد ضمن خیر مقدم به استاندار مازندران و هیأت همراه به امکانات و پتانسیل های موجود در بندر اشاره کرد و گفت : بندر امیرآباد به عنوان سومین بندر به لحاظ وسعت و تنها بندر نسل سوم کشور می باشد که با قابلیت پهلودهی کشتی  با تناز ۶۵۰۰ تن از ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری 7.5 میلیون تن در سال با 15 پست اسکله برخوردار است .

سیاوش رضوانی با یادآوری  سفر  رئیس جمهور به منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد در بهار سال گذشته ، اظهار داشت در این سفرفاز دوم بندر با  ۶  پست اسکله جدید ، حوضچه شماره دو ،  دیوار حفاظت ساحلی و هم چنین پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی شامل کارخانه تولید انواع کاغذ ، کارخانه تولید محصولات فولادی ، مخازن نگهداری روغن خوراکی و سیلوهای نگهداری غلات  توسط دکتر روحانی افتتاح شد.

وی  با اشاره به سهم ۹۸ درصدی بندرامیرآباد از صادرات بنادر مازندران خاطر نشان کرد  61 درصد از صادرات کالا در  بنادر شمال کشور از این بندر انجام می شود .

مدیر بندرامیرآباد سرمایه گذاری ایجاد شده در این بندر را در  بخش دولتی 6 هزار میلیارد ریال و سرمایه گذاری بخش خصوصی را 12 هزارو 479 میلیارد ریال عنوان کرد و سیمان، کلینکر، کالای ساختمانی ، مواد معدنی ، غلات، فلزات ،کالاهای کانتینری و مواد نفتی را از مهمترین کالاهای نام برد که در این بندر تخلیه و بارگیری می شود.

 رضوانی با اشاره به میزان یک میلیون  تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد و رشد 59 درصدی  تخلیه و بارگیری نسبت به مدت مشابه سال قبل در این بندر   ، از  رتبه نخست تخلیه و بارگیری در بین بنادرشمال کشور باسهم  58 درصدی خبر داد.

رضوانی همچنین  با یادآوری سهم61 درصدی بندرامیرآباد در  صادرات کالا در بنادر شمالی کشور  ، خاطرنشان کرد در سه ماهه نخست سال جاری بیش از 128 هزار تن کالا در بندرامیرآباد صادرات انجام شده است که رشد 14 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

مدیر بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر  در ادامه معرفی بندر امیرآباد ،تعداد اسکله های این بندر را در فاز نهایی  ۳۴ پست و ظرفیت نهایی  آن را نیز ۱۸ میلیون تن در سال  عنوان کرد.

وی همچنین از برگزاری همایش بین المللی توسعه صادرات از مسیر دریای خزر در 20 تیرماه سال جاری به میزبانی منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد خبر داد و آن را فرصت مغتنمی جهت معرفی ظرفیت  بنادر مازندران به سرمایه گذاران و صاحبان کالا برای صادرات کالا از مقصد مازندران به کشورهای حاشیه دریای خزر دانست.

استاندارمازندران نیز در سخنانی  بندرامیرآباد را یک سرمایه ملی و بی نظیر در استان برشمرد که نقش بسزایی را در تولید و اشتغال  منطقه ایفا می کند.

مهندس اسلامی ضمن بازدید از پروژه های سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد ، امکانات و زیرساخت های مناسب این منطقه را فرصتی جهت سرمایه گذاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی عنوان کرد که مسئولین مربوطه باید تمام تلاش خود را برای جذب این سرمایه گذاران به کار گیرند.

وی همایش بین المللی توسعه صادرات از مسیر دریای خزر را یک فرصت مناسب جهت معرفی ظرفیت ها و توانایی های بنادر شمالی جهت افزایش صادرات با مشارکت  مسئولین ، شرکت ها ، سرمایه گذاران و صاحبان کالا عنوان کرد و بر حضور تمامی مسئولین مرتبط با صادرات در این همایش تأکید کرد.

 

استاندار
استاندار


۱۸ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹
کد خبر : ۴۲,۹۷۱