سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
 
ترکمنستان آماده افزایش همکاری های اقتصادی دریایی با ایران است
مدیر بندر ترکمن باشی ترکمنستان در همایش بین المللی توسعه صادرات از مسیر دریای خزر گفت: بنا بر دستور رئیس جمهور ترکمستان ترانزیت کالا با سسرعت بالایی در حال انجام است. در سال های اخیر چندین پروژه زیرساختی مهم از جمله در زمینه برنامه ریزی و ساخت پل هایی برای راه آهن و جاده ها بر روی آمودریا و ترکمن آباد و کرکیچی اجرا شد. این پروژه ها کمک شایانی به توسعه منطقه می کنند. فرودگاه بین المللی عشق آباد هم یکی از این پروژه های کم نظیر است. اخیرا فرودگاه بین المللی ترکمن آباد هم بهره برداری رسید.

آناگورگی کاسایف افزود: یکی دیگر از پروژه ها ساخت اتوبان های با کیفیت است. ترمینال های مسافرای در سطح کلاس جهانی ساخته شده اند که دارای 54 استاندار جهانی هستند.

وی اظهار کرد: ترکمنستان در حال حاضر جزیی از یک توافق بین المللی در شبکه بین المللی راه آهن است. همچنین عضو کنوانسیون بین المللی هماهنگی انجام کنترل بار در مرزها است. همچنین طبق تفاهمنامه های بین المللی کار هماهنگی و تسهیل جابه جایی بار و مسافر را در منطقه انجام می دهد.

این مسئول ترکمنستانی با بیان این که ترکمنستان آماده همکاری های اقتصادی دریایی با ایران است، خاطرنشان کرد: ترکمنستان به عنوان دروازه منطقه می تواند کشورهای اروپایی را به کشورهای آسیایی متصل کند
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۷:۰۹
کد خبر : ۴۲,۹۹۸