شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
 
مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم جهت ارائه خدمت به مردم / توسعه تجارت بین‌المللی و شکوفاسازی ظرفیت‌های بندرامیرآباد با احیای کریدور بین المللی شمال _جنوب ضرورت تکمیل پروژه های زیرساختی بندرامیرآباد با رویکرد توسعه اقتصاد استان ضرورت تشکیل کمیته تخصصی پیگیری موضوعات مرتبط با اقتصاد دریا / قرارگیری بندر امیرآباد در کریدور بین المللی شمال_جنوب فرصتی مغتنم جهت افزایش ترانزیت کالا از کشورهای حوزه دریای خزر ضرورت ارتباط و همکاری های دوسویه درجهت اعتلای اقتصاد دریا محور پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت رحلت جانسوز امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت ولادت حضرت امام رضا (علیه السلام) مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد منصوب شد پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر بازدید هیأت تجاری روسی از بندرامیرآباد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات
امیرآباد می تواند پیشران توسعه شمال کشور باشد
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که حمل و نقل دریایی مهم ترین را ه برای بازرگانی در کشور ما انتخاب شده است، گفت: ما سهم خوبی در تولید داریم، اما سهم قابل توجهی در صادرات نداریم.

به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی؛علی محمد شاعری اظهار کرد: کشوری که بخواهد که در حوزه اقتصاد اثرگذار باشد حتما باید در صادرات حرفی برای گفتن داشته باشد و صادرات توسعه چیدا نمی کند مگر این که تولید روی افزود: در تولید محصولات کشاورزی در دنیا سرآمد هستیم و تولیدات ما در حوزه هایی مثل مرکبات، سیب، کشمش، خرما، زعفران، داروهای گیاهی، محصولات دامی مثل گوشت سفید و تخم مرغ سرآمد است. به لحاظ بسته بندی هم گام های اساسی را برمی داریم. مجلس معتقد است از تولیدکنندگان خودمان در بازارهای جهانی باید حمایت کنیم. به همین دلیل در قانون برنامه ششم و بودجه سال 97 حدود هزار 500 میلیارد تومان از سوی مجلس به عنوان مشوق صادراتی تصویب شد. از اتاق بازرگانی و استانداران سه استان تقاضا می کنیم از این فرصت قانونی استفاده کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: ما بیست درصد سرمایه صندوق توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی را به صادرات اختصاص دادیم. بخش خصوصی و تشکل ها حتما تلاش کنند از این فرصت استفاده بهینه ببرند. البته شاید نیاز به هماهنگی بیشتری باشد. تلاش می کنیم ضعف سال های گذشته را مرتفع کنیم.

 سخنگوی کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: بنا داریم سیستم پیشرفته حمل و نقل رورو را در امیرآباد افتتاح کنیم. از پنج محور جاده های چهار خطه را داریم افتتاح می کنیم و شبکه های حمل و نقل امیرآباد را گسترش می دهیم. بیش از 6 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این منطقه انجام شده است. به زودی اداره کل گمرک را برای تسهیل صادرات و رفع موانع در منطقه امیرآباد ایجاد خواهیم کرد.

شاعری با بیان این که شبکه حمل و نقل ریلی شمال ظرف 40 ماه برقی می شود و بیشترین خدمت را به بنادر و حمل و نقل دریایی خواهد کرد، گفت: غرب مازندران ظرفیت گردشگری دارد و شرق مازندران با توجه به وجود زمین موقعیت مناسب برای تجاری سازی و سرمایه ذاری دارد. حدود دو هزار هکتار زمین برای فعالیت اقتصادی در امیرآباد موجود است.

نماینده مردم شرق استان در مجلس اظهار کرد: منطقه ویژه امیرآباد می تواند پیشران توسعه شمال کشور باشد. بسیاری از مناطق آزاد در استان های مرزی را اگر با منطقه ویژه امیرآباد و زیرساخت های آن ها مقایسه کنیم می بینیم که به تنهایی با مجموع بسیاری از آن ها برابر می کند. مطمئن هستم که منطقه ویژه امیرآباد می تواند در توسعه صادرات و ایجاد اشتغال برای نیروهای جوان با پیشتازی بخش خصوصی و تشکل ها نقش آفرینی کند.

۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۷:۱۳
کد خبر : ۴۲,۹۹۹