جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

وزارت سرمایه گذاری و صادرات تشکیل شود

وزارت سرمایه گذاری و صادرات تشکیل شود
قائم مقام هلدینگ اقتصادی سولیکو در نخستین همایش بین المللی توسعه صادرات از مسیر دریای خزر گفت: یکی از اقدامات مهم برای ساماندهی وضعیت صادارت ایجاد وزارت سرمایه گذاری و صادرات است.

 به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی؛ نیکزاد لاریجانی گفت: شرکت توسعه تجارت باید به شکل جدی تری بر فرآیندهای صادراتی نظارت داشته باشد.

وی افزود: در ساختار قیمت گذاری محصولات باید تجدیدنظر شود. بخش خصوصی با قیمت های کنونی نمی تواند سود مناسبی داشته باشد. از طرفی نبود نظارت بر همین بخش سبب می شود که برخی محصولات ما بدون ساز و کار قانونی از کشور به عنوان صادرات خارج شود. با توجه به قیمت پایین محصولات در کشور، در حال حاضر برخی افراد شیر کاله را از فروشگاه های مشهد خریداری می کنند و به دلیل قیمت مناسب به افغانستان می برند. به همین دلیل میلی به صادرات محصولات ما در این بازار دیده نمی شود.

این فعال اقتصادی اظهار کرد: ایجاد گمرک سبز بین گمرکات ایران و روسیه عملا اتفاق نیفتاد. زمان آزاد در گمرکات ایران هنوز کم است.

نیکزاد لاریجانی تصریح کرد: هماهنگی بین نهادهای مؤثر در توسعه صادرات بسیار مهم است. موفقیت در توسعه صادرات درک صحیح از منافع مشترک را نیاز دارد که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۷:۱۷
تعداد بازدید : ۱۸۶

شبکه های اجتماعی