شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
 
مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم جهت ارائه خدمت به مردم / توسعه تجارت بین‌المللی و شکوفاسازی ظرفیت‌های بندرامیرآباد با احیای کریدور بین المللی شمال _جنوب ضرورت تکمیل پروژه های زیرساختی بندرامیرآباد با رویکرد توسعه اقتصاد استان ضرورت تشکیل کمیته تخصصی پیگیری موضوعات مرتبط با اقتصاد دریا / قرارگیری بندر امیرآباد در کریدور بین المللی شمال_جنوب فرصتی مغتنم جهت افزایش ترانزیت کالا از کشورهای حوزه دریای خزر ضرورت ارتباط و همکاری های دوسویه درجهت اعتلای اقتصاد دریا محور پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت رحلت جانسوز امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت ولادت حضرت امام رضا (علیه السلام) مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد منصوب شد پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر بازدید هیأت تجاری روسی از بندرامیرآباد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات
حمل و نقل ترکیبی در بنادر شمالی ایران گسترش یابد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بر ضرورت توجه به حمل و نقل ترکیبی برای توسعه فعالیت های بنادر شمالی تأکید کرد.

به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی؛ محمد محمدپور عمران در نشست پرسش و پاسخ فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران که در همایش بین المللی توسعه صادرات از دریای خزر برگزار شد، گفت: عمده جریان های اقتصادی دنیا دریاپایه است و اگر در حوزه دریا بخواهیم اقتصاد حمل و نقل را حذف کنیم به چند قرن قبل بازگشته ایم.

وی افزود: نزدیک به 25 هزار میلیارد دلار کالا در سال جابه جا می شود. از این میزامن حدود 40 درصد کالاها یک سرشان به آسیای جنوب شرقی ارتباط دارد. از سوی دیگر نزدیک به 40 درصد کالاها مربوط به اروپا است. این یعنی چند خط پررنگ و قوی را در مسیرهای جابه جایی کالا در دنیا مشاهده می کنیم. ایران در نقطه اتصال اروپا و آسیا قرار دارد، فقط جریان های کالایی آسیا پاسیفیک و آتلانتیس را نداریم. وقتی در مسیر دو سوم کالاهای قابل جابه جایی قرار داریم، باید سهم بیشتری از حمل و نقل دریایی داشته باشیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر اقتصاد حمل و نقل دریای خزر را فقط در قالب ترکمن باشی و آستراخان و موخاچکالا و باکو تعریف کنیم، حداکثر سهم ما همین خواهد بود. اما اگر با بنادر بزرگ دنیا فعالیت های بنادر شمالی ما مقایسه شود و فراتر از این منطقه فکر کند رشد آن قطعی خواهد بود. راه حل این ماجرا هم حمل و نقل ترکیبی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان این که ما ناوگان پیری داریم، اظهار کرد: متوسط عمر ناوگان در دنیا 10 سال و میانگین سن ناوگان ما 27 سال است که باید با اختصاص اعتبارات به بهبود این بخش کمک کنیم. ضمن این که باید دریاچه را با استفاده از فرصت رود ولگا در بخش جابه جایی ها به دریا تبدیل کنیم و کاهش تعرفه های بندری باید نظام جامعی داشته باشیم.

۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۷:۳۲
کد خبر : ۴۳,۰۰۲