سه شنبه ۲۵ اَمرداد ۱۴۰۱
 
پیام مدیر کل بندر امیرآباد به مناسبت فرارسیدن روز ملی دریای خزر سرمایه گذاری بیش از 19 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندرامیرآباد / احصاء چالش های سرمایه گذاری در بندرامیرآباد / رویه جدید سازمان بنادر درخصوص سنجش صلاحیت شرکتهای سرمایه گذار / ضرورت تعیین تکلیف بازنگری قراردادهای سرمایه گذاری در موعد مقرر بندرامیرآباد یکی از برنامه های استراتژیک دولت جهت راه اندازی کریدور شمال – جنوب / ایران به دنبال جایگزین کردن مسیر بنادر شمالی برای ترانزیت کالا با کشورهای حوزه CIS / تأکید بر تسهیل فرآیند های صادراتی کالا / ضرورت توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای از بندرامیرآباد به بندرشهید رجایی و بالعکس پیام تسلیت مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد در آستانه فرارسیدن روز خبرنگار پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت بازگشت پیکر مطهر سردار شهید حاج رحیم کابلی موفقیت اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد در ممیزی مراقبتی سالانه برگزاری مراسم سوگواری شهادت سالار شهیدان در بندر امیرآباد سومین قله مرتفع ایران زیر پای کوهنوردان بندرامیرآباد تقدیر از همیاران ناجی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد
سرمایه گذاری ۸ هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندر امیرآباد
مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت:هم اکنون 8 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در حال انجام است.

 به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی ؛سیاوش رضوانی عصر روز چهارشنبه در نشست خبری تجلیل از خبرنگاران افزود: 6 واحد تولیدی و صنعتی در این منطقه در دست ساخت است که میزان سرمایه گذاری آن به حدود 6 هزار و 500 میلیارد ریال می رسد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین انعقاد قرارداد برای ساخت چهار طرح جدید نیز در دست اجراست که میزان سرمایه مورد نیازشان حدود یک هزارو 400میلیارد ریال برآورد شده است.

وی اظهار داشت: تاکنون در این منطقه اقتصادی حدود 12 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی به بار نشست و یک هزار و 500 نفر در این واحدها اشتغال دارند.

انبار سیلو گندم، کارخانه فولاد، کارخانه کاغذسازی، نصب تجهیزات تخلیه و بارگیری، انبار ذخیره روغن خوراکی و ساخت اسکله از مهم ترین طرح های اجرا شده از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بندر است.

*** خاتمه ساخت اسکله ریلی در اوایل سال 98

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: اسکله 'رورو ریلی' این بندر اوایل سال 98 به بهره برداری می رسد.

رضوانی اظهار داشت: حدود 95 درصد از ریل گذاری در خطوط خشکی به اتمام رسیده و در حوزه سایت دریایی کارها نیز درحال انجام است.

رضوانی مزیت اسکله رورو را اتصال به شبکه ریلی سراسری اعلام کرد و اظهار داشت: برای اجرای این طرح حدود 25 کیلومتر شبکه ریلی ایجاد شد تا این خطوط به شبکه سراسری کشور متصل شود.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآبادخاطر نشان کرد که با بهره برداری از اسکله رورو صادرات و واردات کالا از طریق شبکه ریلی فراهم می شود که می تواند آمار صادراتی را افزایش دهد.

به گفته رضوانی تاکنون 300 میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شد و پیش بینی می شود برای تکمیل آن نیز حدود 300 میلیارد ریال اعتبار جدید نیاز باشد.

وی ظرفیت اسمی بندرامیرآباد را حدود 7.5 میلیون تن اعلام کرده است.

مدیر بندرامیرآباد با بیان اینکه اکنون حدود 25 درصد از فعالیت های این بندر به صورت هوشمند انجام می شود، افزود: تلاش می شود تا تمام فعالیت های بندر امیرآباد که از بنادر نسل سوم محسوب می شود به سمت هوشمند سازی پیش برود.

بندر امیرآباد در شمال شهرستان بهشهر در استان مازندران واقع است.

ایجاد این منطقه که بیش از یک هزار هکتار وسعت دارد در سه فاز با ۳۴ پست اسکله طراحی شده ‌است.

 

تجلیل خبرنگار ۱

 

 

 

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۵۴
روابط عمومی بندر امیرآباد |
کد خبر : ۴۳,۳۴۶