شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

رشد 12 درصدی صادرات از بندر امیرآباد

رشد 12 درصدی صادرات از بندر امیرآباد
صادرات کالا از بندر امیرآباد در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال 1396 با رشد 12 درصدی همراه بود.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی، مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: حجم صادرات از بندر امیرآباد به کشورهای همسایه طی ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال از 249 هزار و 285 تن در مدت مشابه سال 1396، با 12درصد  افزایش به 279 هزار و 39 تن رسید.

«سیاوش رضوانی» اظهار کرد: بنادر آکتائو، آستراخان، ماخاچ کالا، ترکمنباشی، باکو، اولیا، اَلت و آلفا محل تخلیه محصولات صادراتی از بندر امیرآباد بودند.

وی خاطرنشان کرد: 111 نوع کالا و محصولات ار این مدت از بندر امیرآباد صادر شد که شامل 15 گروه‌ پایه کالاهای ساختمانی، کالاهای معدنی، محصولات کشاورزی، دامی و احشام، کود و سموم شیمیایی، مواد اولیه و ترکیبات شیمیایی، مواد نفتی، لواز خانگی و محصولات سبک، مواد غذایی، ماشین‌آلات، پارچه و الیاف و منسوجات، کاغذ و مقوا، مصنوعات فلزی، قطعات و لوازم یدکی، کانتینر و ابزارآلات و دستگاه‌های سبک می‌شود.

این مسئول با بیان این که رشد صادرات در بعضی بخش‌های مهم تولیدات استان نقطه عطف فعالیت‌های صادراتی بندر امیرآباد در 6 ماه نخست امسال است، گفت: صادرات کالاهای ساختمانی از بندر امیرآباد طی 6 ماه سال جاری با 28 درصد رشد به 269 هزار و 728 تن رسید.

همچنین در صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشامی که از مهم‌ترین بخش‌های تولید در مازندران به شمار می‌آید در این مدت، با افزایش صادرات مجموعه این حصولات از 764 تن در نیمه نخست سال گذشته به 2 هزار و 248 تن در 6 ماه نخست امسال شاهد رشد چشمگیر 194 درصدی بودیم. صادرات پارچه و الیاف و منسجوات نیز اعم از روفرشی، طناب، فرش ماشینی، گونی و گلیم فرش از 13 تن در 186 روز ابتدایی سال گذشته به 61 تن در 6 ماه ابتدایی امسال رسید.

مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد برگزاری همایش بین‌المللی توسعه صادرات از مسیر دریای خزر را یکی از اقدامات مهم در افزایش صادرات از این بندر برشمرد و تصریح کرد: پس از برگزاری این همایش مهم بین‌المللی، شاهد افزایش ارتباطات اقتصادی و درخواست فعالیت‌های تجاری و ترانزیتی از سوی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی کشورهای همسایه و بخش‌های دولتی این کشورها بودیم که این تعاملات همچنان ادامه دارد و افزایش خواهد یافت.

رضوانی خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از برخی زیرساخت‌ها مانند اسکله رورو ریلی تا چند ماه دیگر، میزان صادرات از بندر امیراباد به کشورهای همسایه با رشد چشمگری مواجه خواهد بود.

۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۲۶
روابط عمومی بندرامیرآباد |
تعداد بازدید : ۲۸۸

شبکه های اجتماعی