چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

بازدید اعضای شورای نمایندگان دائم سازمان اکو از بندرامیرآباد

بازدید اعضای شورای نمایندگان دائم سازمان اکو از بندرامیرآباد
در راستای سفر دو روزه شورای نمایندگی دائمی سازمان اکو به مازندران ، اعضای این شورا با حضور سفیران و نمایندگان کشورهای افغانستان ، آذربایجان ، قزاقستان ، قرقیزستان ، پاکستان ، تاجیکستان ، ترکیه ، ترکمنستان و ازبکستان از منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد بازدید کردند.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی؛ مدیر بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در این بازدید ضمن خیر مقدم به اعضای اکو ، از بندرامیرآباد به عنوان نگین درخشان دریای خزر نام برد که با دارا بودن 1060 هکتار اراضی پسکرانه و راه های مواصلاتی هوایی و جاده ای و قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال-جنوب نقش مهمی را در اقتصاد منطقه و ترانزیت کالا در دریای خزر ایفا می کند.

مهندس سیاوش رضوانی اظهار داشت  بندرامیرآباد توانست  با دارا بودن هزاران تن ظرفیت سیلوی نگهداری غلات ، مخازن روغن خوراکی ، دستگاه های پیشرفته تخلیه و بارگیری ، کارخانه سورتینگ میوه و مرکبات و 15 پست اسکله عملیاتی با ظرفیت تخلیه و بارگیری 7.5 تن در سال  رتبه نخست تخلیه و بارگیری شمال کشور را کسب نماید.

وی به همایش بین المللی توسعه صادرات که به میزبانی بندرامیرآباد در سال جاری برگزار شد اشاره کرد و افزود با توجه به مزایای منطقه ویژه اقتصادی ، میزان سرمایه گذاری خارجی در این بندر درحال افزایش است.

مدیر بندرامیرآباد در بخش دیگری از معرفی ظرفیت های بندرامیرآباد به اتصال این بندر به شبکه راه آهن سراسری  و 25  کیلومتر ریل گذاری داخلی این بندر اشاره و تأکید کرد با آغاز بکار اسکله رو ور ریلی در آینده نزدیک ترانزیت کالا از قبیل صیفی جات و محصولا کشاورزی رشد چشمگیری پیدا خواهد کرد.

سازمان همکاری اقتصادی  اکو با مبادلات تجاری حدود 700 میلیارد دلار و با جمعیت 450 میلیون نفر ،جایگاه مناسبی را در اقتصاد جهانی دارا می باشد.

اکو

اکو

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۴۵
تعداد بازدید : ۳۶۴

شبکه های اجتماعی