دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 
با هدف ارتقاء توان عملیاتی تیم مقابله با آلودگی نفتی :
مانور مقابله با آلودگی نفتی دریا در بندر امیرآباد برگزار شد
مانور مقابله با آلودگی نفتی در دریا با همکاری ارگان های عضو طرح استانی آمادگی، همکاری و مقابله با آلودگی نفتی در دریای خزر با دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده در بندرامیرآیاد برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی؛ مانور مقابله با آلودگی نفتی آب دریا با همکاری و حضور کارشناسان شرکت های برق منطقه ای استان مازندران(نیروگاه شهید سلیمی نکا)، نفت خزر، کشتی سازی صدرا، خطوط لوله و مخابرات نفت ایران( منطقه شمال) و پایگاه پشتیبانی حفاری شمال در آبهای حوضچه بندرامیرآباد با موفقیت به کار خود پایان داد.

بنابراین گزارش ، آغاز این مانور  با برخورد یک کشتی تانکر ورودی به بندر امیرآباد با یکی از شناورهای عبوری بوده است، که با ریزش نفت سنگین در دریا، تیم مقابله با آلودگی این بندر با هماهنگی  مرکز اضطرار دریایی ، وارد عملیات جمع آوری این آلودگی می شود.

در ادامه این عملیات تیم مقابله با آلودگی نفتی  به وسیله دو فروند یدک کش، بارج مخصوص جمع آوری آلودگی نفتی، انواع تجهیزات به روز جمع آوری نفت شامل انواع اسکیمرها، بوم، دیسپرسنت پاش موفق به مهار این آلودگی شدند.

در پایان ، معاون امور دریایی بندر امیرآباد در جلسه ارزیابی این مانور نتایج حاصل از اجرای آن را مثبت ارزیابی و بر همکاری کلیه ارگان ها در زمان بروز سوانح منجر به آلودگی تاکید کرد.

بندر امیرآباد به عنوان مرجع استانی طرح آمادگی، همکاری و مقابله با آلودگی نفتی در دریای خزر هرساله با همکاری سایر ارگان های عضو ، طرح مانورهای مقابله با آلودگی نفتی را برگزار می کند.

 
مانور
مانور
مانور
مانور

 


۱۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۵۲
کد خبر : ۴۴,۶۱۳