دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 
مدیربنادرودریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد خبرداد:
بهره برداری از اسکله رو رو ریلی بندرامیرآباد در آینده نزدیک
اسکله رو رو ریلی بندرامیرآباد به عنوان یگانه اسکله ریلی کشور ، در آینده ای نزدیک مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی؛ مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد در نشست دو روزه معاونین دریایی بنادر کل کشور که به میزبانی بندرامیرآباد برگزار شد با بیان اینکه با افتتاح  اسکله رو رو ریلی میزان بهره برداری از شبکه ریلی افزایش می یابد گفت کاهش هزینه ها  و افزایش میزان صادرات کالا از قبیل میوه ، مرکبات ، لبنیات ، صیفی جات ، پروتئین و ... از مزایای این اسکله در بندرامیرآباد می باشد.

مهندس سیاوش رضوانی با اشاره به اینکه میزان تخلیه و برگیری از آغاز سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 18 درصدی برخوردار بوده است ، ظرفیت کنونی سیلوهای نگهداری غلات و مخازن روغن خوراکی و مواد نفتی این بندر را در مجموع 272 هزار تن عنوان کرد.

وی ، بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد را ، بندر اولین ها در شمال کشور دانست واظهار داشت سهم 61 درصدی تخلیه و بارگیری ، سهم 60 درصدی صادرات کالا و سهم 71 درصدی تخلیه غلات در بنادر تحاری کشور موجب شد تا بندرامیرآباد ، پرچم اقتصاد شمال کشور را برافراشته نگاه دارد.

مهندس رضوانی با تاکید براینکه بندرامیرآباد تنها بندرنسل سوم کشور است  خاطرنشان کرد میزان سرمایه گذاری انجام شده در این بندر 12 هزار و 479 میلیارد ریال می باشد که از این مقدار 5 هزار 800 میلیارد ریال پروژه های در حال ساخت و 6 هزارو 679 میلیارد ریال دیگر ، پروژه هایی هستند که به بهره برداری رسیدند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد  در پایان اظهار داشت بندرامیرآباد به عنوان پایلوت پرداخت اینترنتی صورتحساب ها در بنادر کشور می باشد که برای اولین بار در سطح بنادر ، گردش و تایید صورت و ضعیت پیمانکاران به صورت الکترونیکی در این بندر صادر می شود.

مهندس حبیب اله طالبی معاون دریایی بنادرودریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد نیز در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی بندرامیرآباد ، آزاد سازی خدمات دریایی ، سیاست گذاری جذب نیروی راهنمایی ، خارج سازی یدک کش های مصوب ،سیستم VTS بنادر و ضرورت نظارت بر آبراهها را از اعم محورهای نشست دو روزه معاونین دریایی بنادر کشور عنوان کرد.

نشست

نشست

نشست

نشست

۵ دی ۱۳۹۷ ۱۴:۱۲
کد خبر : ۴۴,۸۳۱