چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
بندرامیرآباد با هدف اشاعه فرهنگ محیط زیست دریایی برگزار کرد :

دوره آموزشی اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست دریایی در مدارس شهرستان بهشهر

دوره آموزشی اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست دریایی در مدارس شهرستان بهشهر
کارشناسان بندر امیرآباد به منظور آشنایی با انواع آلودگی دریایی که توسط انسانها و کشتی ها ایجاد می شود یک دوره آموزشی با موضوع اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست دریایی در مدارس شهرستان بهشهر برگزار کردند.

به گزارش واحد اطلاعات واخباروابط عمومی؛ معاون دریایی بندر امیرآباد با بیان اینکه یکی از رسالت های مهم سازمان بنادر و دریانوردی اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست دریایی می باشد گفت یکی از  اهداف کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر که در تهران میان 5 کشور آذربایجان، جمهوری اسلامی ایران، قزاقستان، روسیه و ترکمنستان به امضاء رسید ، حفاظت از محیط زیست دریای خزر از تمامی منابع آلوده کننده و نگهداری، احیا و استفاده منطقی و پایدار از منابع زنده آن  ،  اعلام شد.

مهندس حبیب اله طالبی افزود  آلودگی های ناشی از منابع واقعی در خشکی ، فعالیت‌های بستر ، شناورها و مواد زائد را از شایع ترین عواملی  می توان نام برد که موجب آلودگی آب دریای خزر می شود.

وی از دیگر عوامل آلودگی محیط زیست دریای خزر را فعالیت های انسان در دریا و سواحل برشمرد و بر فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست دریایی و اشاعه آن از سنین کودکی و نوجوانی تأکید کرد.

معاون دریایی بندرامیرآباد در پایان اظهار داشت مجموعه معاونت دریایی بندرامیرآباد در تلاش است سالانه در چندین نوبت با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ، دوره های آموزشی اشاعه  فرهنگ حفاظت از محیط زیست دریایی با ارائه مطالب آموزشی توسط کارشناسان این بندر ، نمایش فیلم، توزیع بروشور در مدارس منطقه برگزار کند.

اشاعه


اشاعه
اشاعه

۸ دی ۱۳۹۷ ۱۴:۰۱
تعداد بازدید : ۲۵۹

شبکه های اجتماعی