سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
 
در راستای آمادگی تیم های عملیاتی و امدادی؛
اجرای مانور مدیریت بحران در بندر امیرآباد
با حضور تیم های امدادی و عملیاتی و صنایع همجوار مانور مدیریت بحران در سطوح مختلف در بندر امیرآباد برگزار شد

به منظور ایجاد آمادگی در برابر بحران، ارزیابی طرح جامع مدیریت بحران و ارتقاء آن، مانور مدیریت بحران در منطقه ویژه اقتصادی بندر آباد با حضور صنایع همجوار ( نیروگاه شهید سلیمی ، شرکت های حفاری شمال، نفت خزر، پایانه نفتی ، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و گاز مایع ) برگزار شد.

معاون دریایی بندر امیرآباد ضمن اعلام این خبر گفت : این مانور طی هماهنگی و سناریوی تدوین شده در طرح جامع مدیریت بحران در چهار سطح حریق دریایی، حریق خشکی، آلودگی دریایی و جستجو و نجات دریایی اجرا شد.

حبیب الله طالبی  با بیان این که برای هر بحران سه سطح مشخص شده افزود: این سطح ها با توجه به شدت حادثه تقسیم بندی و در راستای رفع آنها اقدام شده است.

وی پیگیری بحران ها و روند رفع آنها را توسط مدیران ارشد درمحلی به نام " ستاد مدیریت بحران " اعلام کرد و ادامه داد: تمام محوطه های عملیاتی بندری به دوربین های مدار بسته مجهز بوده و نیروهای امدادی، عملیات دریایی، یگان حفاظت و آتش نشانی  دراین راستا در هر نقطه ای که حادثه رخ دهد جهت بررسی و رفع آن سریعا وارد عمل شده و اقدامات لازم ایمنی و امنیتی اجرا می گردد.

وی با اشاره به شناسایی و دسته بندی بحران ها در بندر اظهار داشت: تعداد قابل ملاحظه ای بحران در این بندر شناسایی شده که این بحران ها بر اساس عملکرد انسانی، تجهیزاتی، عملکردی و زیست محیطی تقسیم بندی شده و برای هر یک راهکار ها و تدابیر خاصی اندیشیده شده است.

معاون دریایی بندر امیرآباد ادامه داد: این بحران ها شامل وقوع زلزله، آتش سوزی در سطح دریا، آتش سوزی در سطح بندر،جستجو ونجات شناورهای غیر بندری، تصادمات دریایی، انسداد کانال دسترسی، تخریب ساختمان های حیاتی، آسیب دیدگی تجهیزات استراتژیک دریایی و خشکی، قطع راه های ارتباطی، انتشار و انفجار مواد خطرناک، آلودگی نفتی و تخریب شبکه انتقال برق می باشد.

در پایان این مانور، تیم ارزیابی کننده طبق استانداردهای لازم و سرعت عمل نیروهای امدادی و عملیاتی این مانور را مثبت ارزیابی کرد و از همه شرکت کنندگان و تیم های اعزامی از صنایع همجوار به دلیل سرعت عمل و هماهنگی های فیمابین در برگزاری مانور تقدیر و تشکر گردید.

مانور بحران

مانور بحران

مانور بحران

مانور بحران

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ۲۲:۰۷
کد خبر : ۴۵,۷۹۹