شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
به مناسبت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی صورت گرفت:

غرس چند اصله نهال در بندرامیرآباد

بندرامیرآباد سرسبزتر می شود
غرس چند اصله نهال در بندرامیرآباد
بمناسبت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی ، طی مراسمی تعدادی اصله نهال توسط مسئولین استانی ، شهرستانی و مدیران بندرامیرآباد در محوطه این بندر غرس شد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی ؛ آیین بزرگداشت هفته منابع طبیعی با حضور مدیران و کارشناسان ادارات کل محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران در بندرامیرآباد برگزار و مسئولان ، نهال های شناسنامه دار را با یادی از شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم در اراضی شرقی این بندر کاشتند.

در این آیین مدیر بندرامیرآباد در سخنان کوتاهی ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و روز درختکاری گفت همجواری بندرامیرآباد با جزیره زیبای میانکاله فرصت مناسبی را به وجود خواهد آورد تا با حفظ محیط زیست منطقه و تلاش در جهت بهبود آن ، مسافران و گردشگران بیشتری را به این دیار گسیل کنیم.

مهندس رضوانی با اشاره به اینکه تاکنون 260 هکتار از اراضی بندرامیرآباد با 240 هزار اصله نهال غرس شده است افزود افزایش مساحت بافرزون این بندر به 50 هکتار و کاشت 10 هزار از انواع گونه های درختی از قبیل اوکالیپتوس ، صنوبر ، افرا و توسکا از دیگر عملکرد بندرامیرآباد در این بخش می باشد.

وی طراحی و ایجاد فضای سبز در میادین و جاده های منتهی به بندرامیرآباد را یکی دیگر از برنامه های این بندر برشمرد و یادآور شد در این راستا فضایی به مساحت 5000 متر مربع نهالکاری و گلکاری شده است.

در پایان این آیین از فعالان محیط زیست بندرامیرآباد با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

بندرامیرآباد با دارا بودن 1060 هکتار اراضی پسکرانه ، بزرگترین بندر شمال کشور می باشد که با قرارگیری در جوار جزیره میانکاله و با پوشش درختان سوزنی و پهن برگ سازگار با شرایط اقلیمی ،  چشم انداز زیبای طبیعی را در منطقه  ایجاد کرده است.

درختکاری

درختکاری

درختکاری

درختکاری

درختکاری

 

۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۴۴
تعداد بازدید : ۲۲۱

شبکه های اجتماعی