جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
 
مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم جهت ارائه خدمت به مردم / توسعه تجارت بین‌المللی و شکوفاسازی ظرفیت‌های بندرامیرآباد با احیای کریدور بین المللی شمال _جنوب ضرورت تکمیل پروژه های زیرساختی بندرامیرآباد با رویکرد توسعه اقتصاد استان ضرورت تشکیل کمیته تخصصی پیگیری موضوعات مرتبط با اقتصاد دریا / قرارگیری بندر امیرآباد در کریدور بین المللی شمال_جنوب فرصتی مغتنم جهت افزایش ترانزیت کالا از کشورهای حوزه دریای خزر ضرورت ارتباط و همکاری های دوسویه درجهت اعتلای اقتصاد دریا محور پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت رحلت جانسوز امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت ولادت حضرت امام رضا (علیه السلام) مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد منصوب شد پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر بازدید هیأت تجاری روسی از بندرامیرآباد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات
با هدف جذب سرمایه گذاری خارجی انجام شد:
بازدید هیات بازرگانی روسی از بندرامیرآباد
یک هیات اقتصادی بازرگانی ، از کشور روسیه ، جهت سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد از توانمندی ها و ظرفیت های این بندر بازدید کردند.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی؛ مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد پیش از این بازدید در جلسه ای با سرمایه گذاران و بازرگانان روسی به تبیین توانمندی ها و قابلیت های بندرامیرآباد پرداخت.

مهندس سیاوش رضوانی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با هزارو شصت هکتار اراضی پسکرانه و دارا بودن  پنج منطقه گردشگری ، خدماتی ، عملیاتی ، صنعتی و عملیاتی بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر به شمار می آید گفت: قرار گرفتن بندرامیرآباد در کریدور بین المللی شمال جنوب و صرفه اقتصادی بیش از 30 درصدی در هزینه و مدت زمان حمل کالا موجب ترغیب تجار و صاحبان کالا جهت بازرگانی از این بندر شده است.

وی بندر امیرآباد را با وجود کارخانه های متعدد تولید انواع کالا از قبیل کارخانه های کاغذ ، گچ ، MDF و ... به عنوان بندر نسل سوم برشمرد و فعالیت در صنایع مرتبط با چوب و کاغذ ، صنایع تبدیلی، روغن خوراکی و ترانزیت فراورده های نفتی را از فرصت های سرمایه گذاری در بندرامیرآباد عنوان کرد.

مدیر بندر امیرآباد همچنین به رشد 19 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در سال 97 به میزان 3 میلیون و 800 هزارتن نسبت به سال 96 اشاره کرد و یادآور شد بندر امیرآباد با سهم بیش از 60 درصدی در تخلیه و بارگیری کالا و سهم 72 درصدی تخلیه غلات ، رتبه نخست بنادر شمالی را دارا می باشد.

رئیس هیات تجاری روسیه در ادامه این دیدار با بیان اینکه بندرامیرآباد با توجه به زیرساخت های پیشرفته ، بهترین و مهمترین مسیر ترانزیت جو ، گندم و ذرت به عراق است گفت: بندرامیرآباد پیشنهاد اول اقتصاددانان و بازرگانان جهت مشورت در این زمینه بوده است.

وی با اشاره به اینکه شرکت متبوعش بزرگترین هولدینگ ساختمانی و تولید کننده موادغذایی ، آرد و گوشت در روسیه می باشد خواهان ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات بندرامیرآباد جهت تعامل و عملیاتی شدن طرح اقتصادی شرکت در این بندر شده است.

تجار روسی

تجار روسی

تجار روسی

تجار روسی

تجار روسی

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۱۵
کد خبر : ۴۶,۲۸۶