شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
 
پیام تبریک مدیریت منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی
سیاوش رضوانی طی پیامی روز ارتباطات و روابط عمومی را به همکاران این عرصه تبریک و از زحمات ایشان تقدیر کرد

 روابط عمومی ها در عصر حاضر بر لوح فشرده ای از علوم مختلف استوار است علم ارتباطات ، فن آوری اطلاعات ، جامعه شناسی ، ادبیات نگارشی و ... 

ارتباطات که جزء لاینفک روابط عمومی ها در گذاردن پیشوندها و پسوندها می باشند به راستی در معنای عامیانه می تواند مکمل معنای واقعی روابط عمومی باشد که بیش از هر چیز فارغ از دغدغه های مادی و کاری ، رابطه های مناسب و در خور انسانیت انسان ، سرتیتر عرصه اش به شمار می آید.

شاید از تعریف جایگاهی به مانند روابط عمومی در آرایش اداری سازمان ، کمتر کسی متصور آن بود که این نهاد این چنین ایفاگر نقش مهمی در بروکراسی اخبار و اطلاع رسانی سازمان خود بدل شود. روابط عمومی آینه تمام قد سازمان ها می باشد و همچنین می توان واژه "فداکار" را برای آن بکار برد چرا که با تلاش بی وقفه اهتمام بر انعکاس مناسب تلاش سایر واحدها دارند در حالی که خود از این مهم مستثنی می باشد.

ارتباط بهینه برون سازمانی اعم از ارتباط با رسانه ها ، سازمان ها و مهمتر از آن مردم بخشی از وظایف روابط عمومی ها می باشد که این ارتباط در مورد نخست ، به صورت رایج ، با خبر ، مصاحبه و گزارش حاصل می شود آنچه را که به عنوان ادبیات نگارشی در آغاز این یادداشت به آن اشاره شد در چالش این حوزه قرار می گیرد به طوری که اخبار باید جذاب و با درنوردیدن کلیشه های موسوم به تکرار مکررات و با برگزیدن و انتخاب تیترهای متنوع صورت گیرد.

تعامل رسانه ای کلید واژه دیگری است که رمز موفقیت یک روابط عمومی موثر می باشد رسانه های تصویری و نوشتاری در واقع عابران عرشه این پل رسانه ای هستند که روابط عمومی هاحلقه وصل آن ها با سازمانها می باشند.

در پایان یادآور می شوم در کشور عزیز مان ایران نیز ، بر نقش روابط عمومی در سازمان ها تاکید شده است تا حدی که روابط عمومی ها در ذیل حوزه بالاترین مقام یک سازمان قرار می گیرد تا در راستای اهداف عالیه سازمان جهت حصول تعامل رسانه ای گام بر دارد، لذا از زحمات همه تلاشگران این عرصه در سازمان بنادر و دریانوردی خصوصا منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد تقدیر و تشکر می نمایم و موفقیت این عزیزان را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

روز روابط عمومی

 

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۹:۲۸
کد خبر : ۴۶,۶۲۲