چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
 
دستاورد دیدار مدیران مناطق ویژه اقتصادی امیرآباد و دوغارون
امضاء یادداشت تفاهم نامه همکاری فی مابین مناطق ویژه اقتصادی بندرامیرآباد و دوغارون
با هدف گسترش دو سویه ترانزیت کالا از کشورهای حاشیه دریای خزر به کشور افغانستان از مسیر مناطق ویژه اقتصادی بندر امیرآباد و دوغارون یادداشت تفاهم نامه همکاری میان این دو منطقه منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی بندر امیرآباد؛ مدیربنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد که در صدر هیاتی از مقامات و کارشناسان بندری و سازمانی  به منطقه ویژه اقتصادی دوغارون سفر کرده است ضمن دیدار با همتای خود، تفاهمنامه همکاری بین دو منطقه با هدف گسترش دو سویه ترانزیت کالا از کشورهای حاشیه دریای خزر به افغانستان از مسیر مناطق ویژه اقتصادی بندر امیرآباد و دوغارون  منعقد نمود.

 مهندس سیاوش رضوانی در حاشیه آیین امضای این تفاهمنامه همکاری باتأکید بر بررسی چالش های لجستیکی و حمل و نقل و اهتمام طرفین بر حل مشکلات و مسائل پیرامون ترانزیت کالا از این مسیر ، از راه اندازی دفاتر در این دومنطقه جهت پیگیری و تسریع امور در راستای موضوع تفاهمنامه خبر داد.

وی بازدید تجار ، فعالان اقتصادی و صاحبان سرمایه و کالا از مناطق ویژه اقتصادی بندرامیرآباد و دوغارون را به عنوان یکی از بندهای این تفاهم نامه مهم ارزیابی کرد و افزود بازار مصرف افغانستان با مزایای ویژه ای که دارد می تواند منطقه جذابی برای تاجران و بازرگانان به شمار آید.

مدیر بندرامیرآباد در پایان تأکید کرد جهت اجرای مناسب یادداشت تفام نامه همکاری منعقد شده فیمابین بندرامیرآباد و دوغارون نماینده ای از طرفین جهت پیگیری امور معرفی شود.

گفتنی است در آغاز این دیدار سلطانی مدیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون ضمن خیر مقدم به مدیر بندر امیرآباد و هیات همراه، ضمن برشمردن مزایای منطقه ویژه دوغارون و مسیر ترانزیتی شرق که ایران را به افغانستان متصل میکند افزود: این منطقه بعنوان بزرگترین بندر خشک ایران و فعالیت تجار و تنوع کالایی که در دوغارون مبادله می شود ثابت نموده که پتانسیل بالقوه این منطقه می تواند بیش از این بر رونق اقتصادی مسیر طراحی شده بیافزاید.

در این جلسه که نمایندگان استانداری خراسان رضوی، معاونت بازرگانی راه آهن و دیگر مسئولین مرتبط حضور داشتند متفق القول بر توسعه و تقویت همکاری های دوطرف تاکید داشتند و مقرر شد نشست های مشترک در خصوص بررسی چالش ها بصورت منظم انجام تا ضمن بهره مندی از تمامی ظرفیت ها توان عملیاتی هر دو منطقه ارتقا یابد.

تفاهم نامه

تفاهم نامه

تفاهم نامه

تفاهم نامه

تفاهم نامه

تفاهم نامه

 

۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۴۸
کد خبر : ۴۶,۹۴۷