شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
 
راه‌اندازی سامانه شبیه ساز دینامیکی ترانزیت برای نخستین بار در کشور برنامه ریزی برای ارتقای خدمات هواشناسی دریایی در استان های ساحلی شمال کشور/ بکارگیری روش های نوین و مکانیزه برای تبادل اطلاعات هواشناسی دریایی/ یکسان سازی فرمت پیام های هواشناسی و اخطاریه های دریانوردی مطابق با استانداردهای بین المللی / راه اندازی دفاتر P.M.O و شناورهای داوطلب دیده بان VOS در بنادر اصلی / عملیاتی سازی برنامه های کاربردی مرتبط با هواشناسی دریایی تنوع مراودات کالا در بندرامیرآباد با ورود کالاهای کانتینری افزایش می یابد گزارش تصویری بازدید مدیرکل منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد از پروژه‌های سرمایه گذاری و محوطه های بندری مدیرکل منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد در پیامی روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی را به فعالان این عرصه تبریک گفت دیدارمدیران بندرامیرآباد با نماینده ولی فقیه درمازندران مطالعه رویه توسعه و ساماندهی زیرساخت‌ها در بندرامیرآباد صبحگاه یگان حفاظت منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با حضور دکتر محمدعلی اصل سعیدی پور+گزارش تصویری پیام تبریک مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد به مناسبت روز کارگر دیدار مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با امام جمعه شهرستان بهشهر
بندرامیرآباد پر رونق ترین بندر شمال کشور / توزیع متوازن ورود کالاهای اساسی در بنادر / توسعه زیرساخت های بنادر با بهره گیری از فرصت تحریم ها / هماهنگی با گمرک برای ترخیص کالاهای دپو شده از بندرامیرآباد
قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت در امور بازرگانی با بیان اینکه بنادر مهمترین زیرساخت های تجاری کشور را در اختیار دارند بر توسعه این زیرساخت ها با بهره گیری از فرصت تحریم ها تأکید کرد.

به گزارش واحد روابط عمومی بندرامیرآباد ؛ مدرس خیابانی در بازدید خود از بندرامیرآباد که صبح امروز( 14 مرداد ماه 98 ) انجام شد با بیان اینکه در بندرامیرآباد به عنوان پر رونق ترین بندر شمال ، زیر ساخت های مهم تأمین کالاهای اساسی کشور مهیا می باشد اظهار داشت ، بنادر باید با بهره گیری از فرصت تحریم ها و ورود کالاهای اساسی به کشور ، زیر ساخت های تجاری خود را توسعه دهند.

قائم مقام وزیر صمت با بیان اینکه بنادر شمالی نیز باید در ورود کالاهای اساسی به کشور همانند بنادر جنوب فعال شوند بر توزیع متوازن واردات این نوع کالاها در بنادر شمالی و جنوبی تأکید کرد.

وی همچنین صادرات کالا را موجب توسعه اشتغال  و پر شدن ظرفیت های خالی تولید برشمرد و علت کاهش 26 درصدی واردات کالا در سال 97 و همچنین 9 درصدی آن در سه ماهه نخست سال جاری را مزیت دار شدن صادرات با توجه به نوسانات ارز عنوان کرد.

مدرس خیابانی علت دپوی کالا در بنادر کشور را مشکلات ارزی ، حقوق و عوارض گمرکی و کم بودن تعداد کامیون ها دانست و از هماهنگی با گمرک برای ترخیص کالاهای دپو شده در بندرامیرآباد در روز های آینده خبر داد.

این مقام مسئول از مصوبه  شورای عالی صادرات برای افزایش حجم صادرات کالا به 15 کشور همسایه نیز خبر داد و خاطرنشان کرد بندرامیرآباد با توجه به موقعیت استراتژیک خود می تواند نقش ویژه ای را جهت افزایش صادرات کالا به کشورهای حاشیه دریای خزر ایفا کند.

 سبد کالایی در بندرامیرآباد متنوع می شود

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد نیز در این بازدید با تشریح ظرفیت ها و قابلیت های این بندر  گفت سرمایه گذاری صنایع کوچک و بزرگ در بندرامیرآباد  از قبیل کارخانه MDF موجب تنوع سبد کالایی در این بندر می شود.

سیاوش رضوانی به حجم یک میلیون و 100 هزار تنی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در چهار ماهه نخست سال جاری در بندرامیرآباد اشاره کرد و از سهم 80 درصدی صادرات کالا در بندر امیرآباد در میان بنادر شمالی کشور خبر داد.

وی میزان کل سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندرامیرآباد را را 13 هزار و 612 میلیارد ریال عنوان کرد که از این میزان 6 هزار و 908 میلیارد ریال پروژه های به بهره برداری رسیده و 6 هزار و 704 میلیارد ریال نیز در حال ساخت می باشد.

مدیر بندرامیرآباد به عملکرد دیگر بندر در حوزه شهری و اجتماعی اشاره کرد و احداث جاده رستمکلا و تعریض جاده ورکلا گهرباران را از اقدام صورت گرفته در این بخش نام برد.

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۲۳
کد خبر : ۴۷,۵۵۷
Loading