شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
 
سازمان بنادر و دریانوردی، مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی و دریانورد
مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی و دریانورد، فردا یکشنبه ۲۷ مرداد ماه جاری با حضور وزیر راه و شهرسازى، مدیرعامل و اعضاى هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردى، مدیران ارشد ارگان هاى دریایی و دریانوردان و دریاییان کشور در سالن همایش های صدا و سیما برگزار مى شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانى سازمان بنادر و دریانوردى، شعار جامعه دریایی کشور برای مراسم سال جارى" توسعه دریایی کشور با ایجاد فرصت های شغلی برابر " تعیین شده است و در مراسم جشن دریاییان ایران در سال جاری، ۷۰۰ نفر از فعالان، مدیران و کارشناسان بخش های مختلف دریایی و دریانوردی کشور حضور دارند؛ مراسمى که فردا (یکشنبه) از ساعت ٩ صبح در محل سالن همایش هاى صدا و سیما برگزار مى شود.
 
گفتنى است، روز جهانی دریانوردی طبق سنوات گذشته باید در هفته نخست مهرماه برگزار می‌شد، اما با توجه به اینکه در سال جارى این روز مصادف با ایام محرم است، این مراسم  ۲۷ مردادماه برگزار مى شود و با تصویب شورای مدیران ارشد دریایی و ابلاغی که به دبیرخانه خواهد شد این تاریخ در تقویت ثبت و بر اساس همان زمان‌بندی اعلام شده برگزار خواهد شد.
 
در نهایت با تصویب شورای مدیران ارشد ارگان های دریایی، مراسم روز جهانی دریانورد و دریانوردی با یکدیگر تلفیق و در ۲۷ مرداد انجام و در این مراسم از دریانوردان و دریاییان نمونه در حوزه های متنوع دریایی تجلیل می شود.
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۴۹
کد خبر : ۴۷,۶۶۳