پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
 
برگزاری اولین سمینار تخصصی غلات در ایران به همت اتاق مشترک ایران و سوئیس:
با حضور مهندس رضوانی و معرفی پتانسیل ها و توانمندی های  بندر امیرآباد به مدت دو روز صورت پذیرفت
اولین سمینار تخصصی غلات Iran Grin با حضور 50 مهمان خارجی از کشورهای اروپایی با هدف استفاده از ظرفیت های بنادر خصوصا بنادر شمالی کشور جهت تامین غلات مورد نیاز کشور به مدت دو روز در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار و عصر دیروز به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی بندرامیرآباد؛ اولین سمینار غلات (در روز های 11 و 12 آذر ماه)  با محوریت نقش ایران در زنجیره تامین کالا، نقش بخش خصوصی و بانکها در اقتصاد کشور، جلب اعتماد سرمایه گذاران داخلی و خارجی در اوضاع تحریم اقتصادی ، نیاز آینده بازار ایران و سیاست ها و پیش بینی واردات غلات مورد نیاز کشور ، مکانیسم مالی اوراسیا، و نقش کلیدی بندر امیرآباد در شرایط کنونی اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مهندس رضوانی مدیر بندر امیرآباد سخنران روز دوم  این سمینار بود و ضمن معرفی بندرامیرآباد، زیر ساخت های ایجاد شده در بندر را از مزایای مهم و نقش کلیدی بندر امیرآباد در زمینه غلات و تسهیل در امر واردات برشمرد. وی اظهار داشت با توجه به موقعیت استراتژیک بندر امیرآباد در کریدور شمال جنوب و اتصال به ریل سراسری و همچنین ساخت اسکله رو رو ریلی که در تیرماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید شاهد رشد چشمگیری در زمینه غلات خواهیم بود. احداث سیلوها توسط بخش خصوصی به ظرفیت 250هزار تن و افزایش ساخت به 400 هزار تن و تسهیل تجارت غلات با کشورهای CIS  نکته غیر قابل انکاری است که بندر امیرآباد را به هاب غلات شمال کشور تبدیل نموده است.

آقای مارکوس لایتنر سفیر کشور سوئیس در ایران مهمان ویژه این سمینار بود و به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت تجارت با ایران و همکاری در زمینه دارو، غذا، محصولات کشاورزی و کودهای شیمیایی زمینه های تبادلات تجارت کالا با ایران است و علیرغم تحریم ها می توانیم به آن ادامه دهیم.

حضور شرکت های مختلف در حوزه واردات غلات، تولید آرد، تجهیزات کارخانه های آرد و تجهیزات آزمایشگاهی و شرکت های دانش بنیان در حاشیه این سمینار از نکات قابل توجه بود که محصولات و دانش خود را معرفی نمودند.

 در پایان این سمینار با اهداء تندیس از برترین تولید کنندگان و دست اندرکاران حوزه غلات و آرد تقدیر شد که سیاوش رضوانی مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از جمله این تقدیر شدگان بودند.


ایران گرین
ایران گرین
ایران گرین
ایران گرین
ایران گرین
ایران گرین

۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۱
کد خبر : ۴۸,۷۲۳