پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
 
برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار شهرستان بندرانزلی در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان
نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار شهرستان بندرانزلی با حضور 15 مجموعه شامل دانشگاه ها، پژوهشکده ها، شرکت های دانش بنیان و دستگاه های اجرایی در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار شهرستان بندرانزلی به مناسبت هفته پژوهش و فناوری در پایانه مسافربری دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه و روز نخست این نمایشگاه، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، فرماندار شهرستان بندرانزلی و دیگر مدیران دستگاه های اجرایی حضور یافته و از نمایشگاه بازدید به عمل آوردند.

حدود 15 مجموعه شامل دانشگاه ها، پژوهشکده ها، شرکت های دانش بنیان و دستگاه های اجرایی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار شهرستان بندرانزلی حضور داشتند که اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز دستاوردهای پژوهشی و تالیفات مرکز بررسی ها و مطالعات و همچنین پرتال کتابخانه دیجیتال سازمان بنادر و دریانوردی را در این نمایشگاه معرفی کرد.

این نمایشگاه  از هفدهم آذر ماه و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت که شامل تحقیقات، محصولات رشته های الکترونیک و مکانیک، نرم افزارهای کاربردی، صنایع تبدیلی، ترکیبی و تجهیزات بندری ، تجهیزات مکانیکی و چندین مورد ثبت اختراع توسط مخترعین جوان شهرستان انزلی است.

گفتنی است، دکتر حمیدرضا آبایی؛مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های جوانان، شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌های تولیدی و همچنین حمایت از تولیدات داخلی و حرکت در راستای رونق تولید از پژوهشگران و مخترعین این نمایشگاه حمایت کرد و معتقد است فعالیت بیشتر مخترعین جوان و نوآور می‌تواند به سمت تولیداتی با صرفه اقتصادی بالا حرکت و روبرو شوذ.

 

۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۷:۴۶
کد خبر : ۴۸,۷۶۲
Loading