سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
 
سیاوش رضوانی ، بندرامیرآباد ، مانور ملی ، حبیب اله طالبی ، آلودگی دریا ، جستجو و نجات دریایی
مدیر بندرامیرآباد در جلسه هماهنگی برگزاری مانور ملی جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی دریا با ارگانهای مرتبط ، از برگزاری این مانور در 25 دی ماه سال جاری در بندرامیرآباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بندرامیرآباد ؛ سیاوش رضوانی در جلسه ای که صبح امروز(2 دی ماه 98) به منظور هماهنگی برگزاری مانور ملی جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی دریا با ارگانهای مرتبط در بندرامیرآباد برگزار شد گفت برگزاری این مانور کشوری به میزبانی بندرامیرآباد فرصت مناسب و مغتنمی می باشد که با اجرای مطلوب آن در روز بیست و پنجم ماه جاری ظرفیت ها و قابلیت های این بندر و تمام دستگاههای مرتبط با این مانور درسطح کشور  معرفی شود.

وی با بیان اینکه بندرامیرآباد در سال های گذشته نیز تجربه برگزاری مانور ملی جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی دریا را داشته است بر استفاده از تجربیات مانورهای گذشته و بسیج تمام امکانات دستگاهها تا فرصت باق مانده به روز اجرای مانور با هماهنگی مدیران کل و ستادی استان تأکید کرد.

جلسه هماهنگی مانور

معاون دریایی بندرامیرآباد نیز دراین جلسه به گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این زمینه پرداخت و وظایف هر یک از دستگاههای حاضر در این مانور را تشریح کرد.

حبیب اله طالبی با بیان اینکه قرار است این مانور با محوریت جستجو و نجات دریایی و هوائی ، اطفاء حریق ، مقابله با آلودگی دریایی، کنترل صدمات و نجات کشتی و ارائه خدمات پزشکی از راه دور انجام شود گفت تمامی تمهیدات برای اجرای مناسب مانور صورت گرفته که بر این اساس دو سناریو مطابق با شرایط آب و هوایی مناسب و نامناسب در روز اجرای مانور تنظیم شده است.

استانداری مازندران ، ادارات کل  پدافند غیر عامل ، مدیریت بحران ، آموزش و پرورش ، حفاظت محیط زیست ، شیلات ، یگان حفاظت منابع آبزیان و هوا شناسی ، هواپیمائی ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان مازندران ، نداجا ، فرماندهی دریابانی ، جمعیت هلال احمر ج.ا.ا ، شرکت مادر تخصصی فرودگاههای استان ، اداره کل گمرک امیرآباد  ، نیروی دریایی سپاه جمهوری اسلامی ایران و صنایع همجوار از دستگاههایی هستند که در اجرای این مانور با بندرامیرآباد همکاری می کنند.

۲ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۰۸
کد خبر : ۴۸,۹۳۳
Loading