سه شنبه ۲۵ اَمرداد ۱۴۰۱
 
پیام مدیر کل بندر امیرآباد به مناسبت فرارسیدن روز ملی دریای خزر سرمایه گذاری بیش از 19 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندرامیرآباد / احصاء چالش های سرمایه گذاری در بندرامیرآباد / رویه جدید سازمان بنادر درخصوص سنجش صلاحیت شرکتهای سرمایه گذار / ضرورت تعیین تکلیف بازنگری قراردادهای سرمایه گذاری در موعد مقرر بندرامیرآباد یکی از برنامه های استراتژیک دولت جهت راه اندازی کریدور شمال – جنوب / ایران به دنبال جایگزین کردن مسیر بنادر شمالی برای ترانزیت کالا با کشورهای حوزه CIS / تأکید بر تسهیل فرآیند های صادراتی کالا / ضرورت توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای از بندرامیرآباد به بندرشهید رجایی و بالعکس پیام تسلیت مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد در آستانه فرارسیدن روز خبرنگار پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت بازگشت پیکر مطهر سردار شهید حاج رحیم کابلی موفقیت اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد در ممیزی مراقبتی سالانه برگزاری مراسم سوگواری شهادت سالار شهیدان در بندر امیرآباد سومین قله مرتفع ایران زیر پای کوهنوردان بندرامیرآباد تقدیر از همیاران ناجی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد
وزیر کشور ، رحمانی فضلی ، بندرامیرآباد ، بازدید
وزیر کشور بر نقش مهم منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد در عملیاتی شدن شعار "رونق تولید" منطبق با اهداف اقتصادی کشور تأکید و ایجاد خط سیر گردشگری دریایی از آستارا تا گلستان با محوریت ایجاد آن در بندرامیرآباد را امری لازم در توسعه گردشگری این بندر برشمرد.

بهگزارش روابط عمومی بندرامیرآباد ؛ عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز  (12 دی ماه 98) در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گفت با توجه به حضور ایران در تجارت اوراسیا و تعرفه های ترجیحی که روی 500 قلم کالا وضع شده است به طور قطع بندرامیرآباد یکی از بنادر فعال در کشور خواهد شد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه زیرساخت های همه فعالیت ها اعم از صنعتی ، گردشگری ، خدماتی و نفتی در بندرامیرآباد پیش بینی شده است ابراز امیدواری کرد  با امتیازاتی که به بندرامیرآباد با منطقه آزاد شدن آن که چندی پیش نیز در هیأت دولت به تصویب رسید تعلق خواهد گرفت شاهد نقش آفرینی بیش از پیش این بندر در مناسبات اقتصادی کشور باشیم.

وی بندرامیرآباد را با حمل و نقل و مسیرهای دسترسی چند وجهی ، قرارگیری در کریدور شمال  جنوب و حلقه ارتباط کشورهای آسیای میانه و شمال دریای خزر با جنوب ایران محلی جذاب برای بازرگانان و تاجران دانست که روند رو به رشد توسعه ساختاری ، تجهیزاتی و نرم افزاری افزایش ترانزیت کالا را رقم می زند.

رحمانی فضلی ، بندر امیرآباد را نقطه امید بخش و قابل اعتنا اقتصاد کشور برشمرد که افزایش میزان تخلیه وبارگیری و صادرات کالای آن در سال جاری نوید بخش رونق تولید در منطقه است.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه بندرامیرآباد در واگذاری امور به سرمایه گذار بخش خصوصی الگوی مناسبی برای بنادر کشور به شمار می رود خاطرنشان کرد بندرامیرآباد با دارابودن قابلیت های الکترونیکی ، باید از بندری اقتصادی به بندری اقتصادی الکترونیکی تبدیل شود.

رییس شورای امنیت کشور با اشاره به نقش مهم بندرامیرآباد به عنوان بزرگترین بنگاه اقتصادی شمال کشور در جنگ اقتصادی بی سابقه ای که بر کشور تحمیل شد گفت این بندر با امکانات و موقعیت بی نظیر خود توانسته تحریم ها را به فرصت تبدیل و اقتصاد منطقه را متحول کند.

در ادامه این دیدار مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد ضمن خیرمقدم به وزیر کشور و مدیران اقتصادی استان به تبیین توانمندی ها ، برنامه ها ، عملکرد و اهداف این بندر در سال جاری پرداخت.

سیاوش رضوانی ، بندرامیرآباد را به عنوان بندر ثبت رکوردهای بی نظیر معرفی کرد که توانست در سال گذشته و همچنین در سال جاری حد نصاب جدیدی را در میزان تخلیه و بارگیری کالا ، میزان تخلیه کالاهای ورودی و تعداد کشتی های ورودی به بندر ثبت نماید.

وی میزان تخلیه وبارگیری کالا در سال جاری را 3 میلیون تن عنوان کرد که توانست در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با رشد 13درصدی ، سهم 65 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در شمال کشور را در همین مدت  از آن خودکند.

مدیر بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر در پایان گفت سهم 75 درصدی صادرات و  66  درصدی تخلیه کالاهای اساسی ، تنها بخشی از دستاوردهای بندرامیرآباد می باشد که  در میان بنادر شمالی کشور به نام این بندر به ثبت رسیده است.

وزیر کشور

۱۲ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱
کد خبر : ۴۹,۰۲۹