سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
 
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع بندرامیرآباد تأکید کرد:
بندرامیرآباد ، حسین عظیمی ، دانشگاه تهران ، دانشگاه مازندران ، ارتباط صنعت با دانشگاه
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع بندرامیرآباد ، رونق اقتصاد بندرامیرآباد را در گرو تقویت ارتباط راهبردی آن با دانشگاهها برشمرد و در این راستا بر اساس سند چشم انداز 1404 کشور و راهبردهای سازمان بنادرودریانوردی به عنوان مرجع حاکمیتی دریایی و بندری ، از به روز کردن اجرای فعالیتهای مرتبط با حوزه حمل و نقل دریایی با استفاده از ظرفیتهای علمی و دانشگاهی کشور منطبق با استانداردهای علمی روز دنیا به عنوان مهمترین برنامه های این بندر در حوزه مطالعات و پژوهش خبر داد.

حسین عظیمی در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی بندرامیرآباد با اشاره به اینکه واحدهای آموزش عالی استان در رشته های متنوع علمی می تواند نیاز دستگاهها را در بخش های مختلف اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و ... مرتفع سازد بر تقویت ارتباط بندرامیرآباد و دانشگاههای کشور  جهت برقراری تعاملات علمی و ارائه راهکارهای نوین برای بر طرف ساختن مشکلات و چالش های احتمالی موجود در بخش های بندری و دریایی تأکید کرد.

وی شناسائی و احصاء نیازمندیهای علمی از سوی بندرامیرآباد و ورود محافل دانشگاهی به این بندر را با هدف آشنائی بیش از پیش آن ها با عرصه فعالیتهای بندری و دریایی ضروری دانست و از اجرای 4 پروژه در زمینه های طراحی "تجهیزات خاص دریایی" ، "تاثیرات اقتصادی و اجتماعی بندر" ، "ترانزیت" و "پتانسیل های سرمایه گذاری و نیازمندیهای مشتریان" با دانشگاههای مازندران ، ، آزاد اسلامی واحد ساری ، علم و فناوری مازندران(بهشهر) و تهران در بندرامیرآباد خبر داد.

عظیمی در پایان با اشاره به اینکه بنادر به عنوان دروازه های اقتصاد کشور نقش بی بدیلی را در مناسبات اقتصادی ایفا می کنند ابراز امیدواری کرد با رفع موانع و مشکلات پیش رو شاهد رشد و شکوفائی علمی و تجاری هم در جامعه علمی و هم در بنگاههای اقتصادی کشور باشیم.

رسانه جدید

۲۳ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰
کد خبر : ۴۹,۱۳۲