دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 
مدیر بندرامیرآباد ، محمدعلی اصل سعیدی پور ، کالاهای کانتینری ، تخلیه و بارگیری کالا
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با بیان اینکه یکی از مزیت های بندرامیرآباد در اختیار داشتن تجهیزات تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری علاوه بر دارا بودن تجهیزات تخلیه و بارگیری کالاهای فله ای می باشد گفت ورود کالاهای کانتینری در ماههای گذشته علاوه بر تنوع کالا ، موجب افزایش نوع مراودات کالا در این بندر شده است.

به گزارش روابط عمومی بندرامیرآباد؛ محمدعلی اصل سعیدی پور با بیان اینکه اغلب کالاهای ورودی و خروجی در بندرامیرآباد با توجه به پایلوت بودن در غلات و همچنین زیرساخت‌های موجود ، فله‌ای می باشد از پهلوگیری کشتی حامل کالاهای کانتینری در یکی از اسکله های این بندر خبر داد.

مدیر بندرامیرآباد اظهار داشت این کشتی  که حامل 64 TEU کانتینر حاوی تایر کامیون و وانت به تناژ یک هزار و 57 تن جهت مصرف در بازارهای داخلی می باشد از بندر آکتائو به مقصد بندرامیرآباد بارگیری شده است.

وی همچنین تعداد کانتینرهای ورودی در سال گذشته را سه هزار و 319 TEU برشمرد که پیش بینی می شود با توجه به ورود یک هزار و 158 TEU کانتینر از آغاز سال 99 تاکنون ، این تعداد تا پایان سال جاری رشد چشمگیری داشته باشد.

لازم به ذکر است تایر ، کاتیتنرهای خالی ، پنبه و ... عمده کالاهای کانتینری هستند که در سال جاری در بندرامیرآباد تخلیه و بارگیری شده است.

کانتینر

کانتینر

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۷
کد خبر : ۵۰,۲۸۹