سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
 
پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی امیرآباد به مناسبت روز خبرنگار
محمدعلی اصل سعیدی پور با صدور پیامی سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی را گرامی و روز خبرنگار را به همه تلاشگران و مجاهدان عرصه قلم تبریک گفت.

در متن  پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی امیرآباد آمده است :

(( ن وَالقَلَم وَ ما یَسطَرون ))

به راستی در عصری که در آن زندگی می کنیم ارتباطات و اطلاع رسانی جزء لاینفک زندگی مان شده است و در این وادی تلاشگران عرصه قلم با مجاهدت ها و روشنگری شان بر سرعت انتقال آن افزوده اند.

در فضای پر رنج و زحمت خبر گزاری و رسانه ، آنجاییکه نوای پی در پی صفحه کلیدها در فضا می‌رقصد ، مغزهای بزرگ فرهیخته ای بی وقفه در پی حقیقت پشت مانیتورها می‌رود و گوشی‌ها این پیامبران بدون وحی نشسته‌اند با یک مشت قلب تپنده ناآرام ، با چشم‌هایی که هرگز نمی‌خوابد و گوش‌هایی که هرگز خاموش نمی‌شود ، اینجا یک سری انسان بی ادعا شب‌ها با اضطراب از خواب می‌پرند و ذهنشان تا خود صبح در پی اتفاقات پرسه می‌زند. ممکن است دو یا سه روز پشت سر هم مجبور باشند در محل کارشان بمانند و یا حتی در سردترین و گرمترین روزهای سال کیلومترها با مشقت فراوان طی مسیر نموده تا بدون استراحت اخبار را مخابره کنند و مجددا همان مسیر طولانی را بازگردند. راستی از این ویروس کوچک خطرناک چقدر می‌ترسید ؟ مثلاً آنقدر شجاعت دارید که به  بیمارستان عفونی بروید و ساعت‌ها آنجا کار کنید و کسی هم هیچوقت به شما عنوان فداکار و مدافع سلامت ندهد؟ یا از خانواده‌تان بگذرید و سال نو را کنار بیماران و پزشکان تحویل کنید؟  این فداکارانی که در وصفشان می گویم دوربینشان، خودرویشان، حتی سر و صورتشان و چه بسیار قلب‌هایشان بی گناه، به زوال می‌رود و بر خلاف تصورات همه ما نه دستمزد بالایی می‌گیرند و نه امنیت شغلی تضمین شده‌ای دارند. این نگارنده‌های بی ادعا نه فقط سالی یک بار که تقویم همه را هل می‌دهد به سمتشان، بلکه همیشه با افتخار خبرنگارند. اینجا می‌شود عشق را بویید! چرا که اگر عشق ننامیم و نخوانیمشان شوربختانه یا خوشبختانه، در روزگاری که غول زندگی پا می‌فشارد روی شانه‌هایشان، حق التحریر ناچیزشان بهانه‌ی خوبی برای ماندن نیست

نوشته‌هایتان طلوع حقیقت و بیان دردهای کسانی است که نمی‌توانند بگویند و فریادشان بی صداست.

به همین بهانه و  در سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدای اسلام و انقلاب و شهدای عرصه قلم ، روز خبرنگار را به محضر همه زحمت کشان این عرصه که شبانه روز با تلاش و مجاهدت خود در جهت اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی گام بر میدارند تبریک می گویم.

محمد علی اصل سعیدی پور

خبرنگار

۱۷ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶
کد خبر : ۵۱,۱۱۲