دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 
مانور شبانه مقابله با آلودگی نفتی ، بندرامیرآباد ، حبیب اله طالبی
به منظور هماهنگی در تمامی امور اجرایی و ستادی عملیات مقابله با آلودگی نفتی در دریا ، مانور شبانه مقابله با این آلودگی در بندرامیرآباد برگزارشد.

به گزارش واحد ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ؛ مانور شبانه مقابله با آلودگی نفتی در دریا با حضور مدیران و تیم حفاظت ایمنی بندرامیرآباد شب گذشته (4 شهریورماه99) در اسکله شماره  14 حوضچه این بندر  برگزار شد.

معاون دریایی ادره کل بنادرودریانوردی امیرآباد در حاشیه این مانور با تاکید بر اینکه سیستم دریایی یک سیستم انسانی بوده و اشتباه‌های انسانی از عوامل موثر در حوادث دریایی به شمار می روند گفت مانور شبانه آلودگی نفتی در دریا جهت حفظ و ارتقاء سطح کارکنان در عملیات مقابله با آلودگی نفتی در زمان شب با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی انجام شد.

حبیب اله طالبی اجرای الزامات و اهداف کنوانسیون ها ، قوانین ، مقررات ملی و بین المللی مرتبط ، ارزیابی به منظور برنامه ریزی ، سازماندهی ، هدایت و کنترل عملیات به خصوص سیستم گزارش دهی در زمان وقوع سوانح دریایی و ارزیابی توان  تجهیزاتی موجود در  زمان مواجهه با سوانح دریایی در شرایط اضطرار را بخش دیگری از اهداف این مانور عنوان کرد.

وی در ادامه در تشریح این مانور گفت « یک فروند شناور تجاری مستقر در اسکله 14 در حال انتقال مواد نفتی از خن به مخازن بوده که با نشت این مواد به دریا ، ضمن اعلام اضطرار سانحه نشت مواد نفتی ، طرح محلی مقابله با آلودگی نفتی از سوی معاونت دریایی صادر می شود . در آغاز این عملیات ، از گسترش آلودگی ناشی از شناور توسط تیم مقابله با آلودگی با استفاده از بوم جلوگیری و عملیات جمع آوری نیز با استفاده از اسکیمرها انجام می شود و در ادامه و همزمان با اجرای عملیات مقابله با آلودگی ، تیم بررسی سانحه بر روی کشتی حاضر و به بررسی‌های لازم جهت شناسایی علل و عوامل بروز سانحه پرداختند».

معاون دریایی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد در پایان با مطلوب ارزیابی کردن مانور شبانه مقابله با آلودگی نفتی در دریا ، ابراز امیدواری کرد با آمادگی کامل نیروهای حفاظت ایمنی دریایی و دیگر تیم های حاضر که از اجرای اینگونه مانورها حاصل می شود ، هر نوع آلودگی احتمالی در آبهای بندرامیرآباد در اسرع وقت مهار و جمع آوری شود.

مانور

مانور

مانور

۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۹
کد خبر : ۵۱,۳۲۲