سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
 
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد بیان کرد:
رشد 88 درصدی حمل ریلی کالا در بندرامیرآباد
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد از رشد 88 درصدی حمل ریلی کالا از آغاز سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود تمام ظرفیت های راهبردی این بندر از جمله شقوق مختلف حمل و نقل را در سال جهش تولید جهت رونق اقتصاد منطقه به کار بسته ایم .

محمدعلی اصل سعیدی‌پور در گفتگو با واحد ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد با اعلام این خبر گفت از آغاز سال جاری تاکنون 43 هزار‌ و ‌358 تن کالا به صورت حمل ریلی در بندرامیرآباد جابه‌جا شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ، رشد 88 درصدی را نشان می دهد.

ایشان ضمن تاکید بر اینکه از اولویتهای استراتژیک در بندر امیرآباد توسعه حمل و نقل ریلی از بندر و افزایش سهم حمل و نقل ریلی از کل تراکنشهای عملیاتی بندر می باشد خاطر

 

نشان کرد که برنامه های عملیاتی بندر به گونه ای طراحی شده است که در آینده ای نه چندان دور شاهد تحولات بزرگی در حمل و نقل ریلی در بندر خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه 3 درصد از میزان کل حمل و نقل در بندر امیرآباد را حمل ریلی به خود اختصاص داده است خاطر نشان کرد ، سیمان ، ذرت و انواع نمک از عمده کالاهایی بوده که توسط  813 دستگاه واگن به صورت حمل ریلی در این بندر جابجا شد.

مدیرکل بندرامیرآباد درپایان به برنامه های عملیاتی از جمله ساخت و بهره برداری از اسکله رو - رو ریلی ، طراحی و جذب اپراتور عملیات ریلی ، طراحی و بازنگری تعرفه های حمل و نقل ریلی ، تربیت و آموزش نیروهای متخصص در زمینه عملیات ریلی و لجستیک بندری ، ترغیب سرمایه گذاران به توسعه زیر ساخت ریلی در درون محوطه های عملیاتی و  ... اشاره نمودند.

 گفتنی است بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد تنها بندر متصل به شبکه راه آهن سراسری در شمال کشور است که با دارا بودن 25 کیلومتر شبکه ریلی داخلی از سهم بی بدیلی در واردات ، صادرات و ترانزیت کالا در منطقه برخوردار می باشد و با بهره برداری از تنها اسکله رو - رو ریلی کشور در این بندر در آینده نزدیک ، ترانزیت کالا از این بندر به کشورهای CIS عراق و افغانستان افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.


قطار
قطار

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۶
کد خبر : ۵۱,۹۸۰