دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 
رییس اداره امور بندری اداره کل بنادر و دریانوری امیرآباد بیان کرد:
حمل ریلی ذغال سنگ از بندرامیرآباد به زرند کرمان
رییس اداره امور بندری اداره کل بنادر ودریانوردی امیرآباد با اشاره به توافق واردات 120 هزار تن ذغال سنگ توسط صاحبان کالا از روسیه به بندرامیرآباد جهت مصرف در کارخانه فولاد ، از بارگیری و ارسال اولین محموله به میزان 2 هزار و 400 تن از طریق حمل ریلی به ایستگاه راه آهن جلال آباد کرمان خبر داد.

حسین رضایی در گفتگو با واحد ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد با اعلام این خبر گفت بندرامیرآباد با بهره گیری از شقوق مختلف حمل و نقل چند وجهی و بکارگیری مناسب از ظرفیت های موجود در زمینه حمل و نقل دریایی و زمینی و در راستای توافق محموله 120 هزار تنی واردات ذغال سنگ به بندرامیرآباد افزود : بخش نخست این محموله توسط 47 دستگاه واگن از طریق حمل ریلی به ایستگاه جلال آباد کرمان در حد فاصل 7 کیلومتری کارخانه فولاد زرند ارسال شد.

وی به نقش راهبردی حمل و نقل ترکیبی در تجارت دریایی ذغال سنگ اشاره کرد و اظهار داشت زیرساخت های موجود در بندرامیرآباد از قبیل 25 کیلومتر شبکه ریلی داخلی و اتصال آن به شبکه سراسری راه آهن ، قرارگیری در مسیر کریدور بین المللی شمال _ جنوب ، اراضی مناسب جهت دپوی کالاها به مقدار فراوان و تجهیزات مدرن و استراتژیک ، بازرگانان را به فعالیت در بندرامیرآباد ترغیب می کند.

رییس اداره امور بندری اداره کل بندرامیرآباد با اشاره به فعالیت صادرکنندگان ذغال سنگ به صورت فزاینده که در بازارهای آسیای میانه متمرکز شده اند گفت : این امر بر افزایش واردات و ترانزیت این قبیل کالاها از بندرامیرآباد به کشورهای منطقه که نیازمند این نوع کالا می باشند روند رو به رشدی را نشان می دهد.

رضایی واردات و ترانزیت ذغال سنگ از بندر امیرآباد را  برای رونق بازار کشتی های فله مثبت ارزیابی کرد  و ایمنی ، صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش هزینه های حمل و نقل را از مزایای حمل و نقل چند وجهی برشمرد.

گفتنی است اتصال ریل به کارخانه مقصد در زرند در دست اقدام بوده و در هفته های آتی نیز این روند ادامه خواهد داشت و 2 هزار و 600 تن از این محموله آن شرکت ارسال می شود که در صورت برقراری اتصال ریل به کارخانه واگن های حامل ذغال سنگ بصورت مستقیم وارد محل تولید شده و عملیات تخلیه با سرعت بیشتری صورت می گیرد.


ذغال سنگ
ذغال سنگ

 

۱۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۲
کد خبر : ۵۲,۳۹۶