دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 
هوشمند سازی فعالیت ها ، طرح ریزی و فرآیندهای دریایی در بندرامیرآباد
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد با بیان اینکه هوشمندسازی فرآیندهای دریایی منجر به باز طراحی زنجیره تأمین صنعت دریانوردی و ایجاد ارتباط موثر میان فعالان این حوزه با بنادر می شود ، از هوشمند سازی فعالیت ها و فرآیندهای دریایی بندرامیرآباد به عنوان بندری پیشرو در کشور خبر داد.

محمدعلی اصل سعیدی پور در گفتگو با واحد ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل بنادروریانوردی امیرآباد با بیان اینکه یکی از بخش های مهم هوشمندسازی  بنادر ، تبدیل بندر به یک واسط بی طرف برای ارائه خدمات به فعالان بخش دریایی می باشد گفت آینده حمل و نقل دریایی وابسته به شناورهای هوشمندی خواهد بود که در خطوط کانتینری ، فله بری و مسافری خدمات ارائه می دهند که براین اساس ، بویه های هوشمند در آبراه ها ، فرایند لایروبی هوشمند ، راهنمایی و یدک کشی و ... نقش مهمی را در این زمینه ایفاء می کنند.

وی با تأکید بر اینکه نرم افزاری و دیجیتالی شدن فعالیت های دریایی علاوه بر پویایی و سرعت انجام امور ، موجب ارتقاء بهره وری، اثر بخشی و ایمنی تردد می شود ، مانیتورینگ لحظه ای فرآیندهای دریایی ، کنترل تردد شناوها ، ثبت عملیات دریایی و شناخت وضعیت جاری بندر در امور دریایی را بخشی از اهداف این هوشمندسازی برشمرد.

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد ، دستیابی به بهره وری های لازم ، کاهش دخالت نیروی انسانی و حوادث دریایی ، کیفیت مطلوب و کاهش هزینه های تمام شده خدمات، آنالیز  دیتاها و استخراج گزارش های مدیریتی و عملیاتی هوشمند و دقیق جهت ارتقاء  سیستم را به عنوان بخش دیگری از مزیت های بندر هوشمند برشمرد و نقش این تغییرات را در خلق فرآیندها ، دستاوردهای جدید و ایجاد مزایای رقابتی ، مهم ارزیابی کرد.

گفتنی است با ابتکار بندرامیرآباد و  به پشتوانه 3 سال تحقیقات پیرامون بخش های مختلف دریایی اعم از لایروبی ، شناوری ، ناوبری و ... ، کارگروهی متشکل از کارشناسان بنادر کشور با محوریت هوشمندسازی فعالیت های دریایی بنادر و با هدف تبدیل بنادر به بنادری هوشمند ، در سازمان بنادر و دریانوردی تشکیل شد.


بندر
بندر

۱۰ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۱۲
کد خبر : ۵۲,۶۵۶