سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
 
بندرامیرآباد میزبان نشست مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی
توسعه صادرات از طریق مرزهای آبی ، بررسی مشکلات و چالش ها و رونق مراودات بین المللی کالا از مهم‌ترین محورهایی بود که در نشست امروز مجمع نمایندگان مازندران مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد ؛ جلسه مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین شهرستانی امروز چهارشنبه(۸بهمن ماه۹۹) در این بندر برگزار شد و مسائل متعددی از جمله موضوعات مرتبط با رونق اقتصادی استان ، صادرات دریامحور ، تامین کالاهای اساسی ، تاکید بر همکاری دستگاه های استان با بنگاه های اقتصادی منطقه و مسائل دیگر پیرامون استان مطرح و راجع به آن تصمیم گیری شد.

مدیرکل بندرامیرآباد در این جلسه به تبیین برنامه های بندرامیرآباد در سال جهش تولید پرداخت و گزارشی از عملکرد سال جاری بندر ، در حوزه های مختلف دریایی ، بندری ، سرمایه گذاری ، واردات و صادرات کالا را ارائه کرد.

سعیدی پور بندرامیرآباد را قطب اقتصادی استان و کانون خبرهای خوب اقتصادی برشمرد و با اشاره به سهم ۵۰ درصدی بندرامیرآباد بین بنادر شمالی در مراودات اقتصادی خاطرنشان کرد ، بندرامیرآباد تمام تلاش خود را در ایام تحریم ظالمانه دشمن و شیوع بیماری کووید-۱۹ به کار بست تا کالاهای اساسی هموطنان بدون هیچ وقفه ای وارد کشور شود.

سعیدی پور پس از ارائه گزارش عملکرد ،  به تشریح چالش های پیش رو بندر امیرآباد پرداخت و از مجمع نمایندگان خواست جهت تسریع در تخلیه سیلوها و انبارها با دستگاه های ذیربط هماهنگی های لازم صورت گیرد تا کشتی های بیشتری جهت تخلیه و بارگیری کالا به آب های بندرامیرآباد وارد شوند تا صادرات دریایی استان از طریق این بندر بیش از پیش رونق گیرد.

وی در پایان سخنان خود ، کشاورزی و مرکبات استان مازندران را فرصت مغتنمی برشمرد که با بهره برداری از اسکله رو - رو ریلی در آینده نزدیک ، ضمن افزایش تنوع کالا و ترانزیت آن به کشورهای حوزه CIS  به رونق کشاورزی استان نیز  منجر می شود.

 در ادامه مهم ترین محور صحبت های امروز نمایندگان استان را نیز  می توان به  توانمندی ها و ظرفیت های بندرامیرآباد و نقش مهم آن در اعتلای اقتصاد استان با توسعه صادرات از طریق مرزهای آبی ، سرمایه گذاری های مولد در پسکرانه و جذب سرمایه گذاران واجد شرایط در حوزه بندری و دریایی  برشمرد.

نمایندگان استان مازندران درمجلس شورای اسلامی همچنین بر رفع چالش ها و مشکلات بندرامیرآباد در حوزه های مختلف با استفاده ازبازوی نظارتی و قانونگذاری تاکید کردند.

در پایان این جلسه نمایندگان با حضور در مناطق عملیاتی از اسکله ها ، تجهیزات استراتژیک و کارخانه های مستقر در اراضی منطقه ویژه بازدید کردند.


مجمع نمایندگان
مجمع نمایندگان
مجمع نمایندگان
مجمع نمایندگان

۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۶:۴۷
کد خبر : ۵۳,۰۲۳