سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
 
مونو اتیلن گلایکول ، مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد ، محمدعلی اصل سعیدی پور ، صادرات کالا
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد گفت نخستین محموله صادراتی مونواتیلن گلایکول(MEG) ، تولید یکی از شرکت های معتبر پتروشیمی کشور ، به شکل فلکسی تانک از بندرامیرآباد به مقصد آستاراخان روسیه بارگیری و ارسال شد.

به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ محمدعلی اصل سعیدی پور با بیان اینکه تقویت دانش و فناورى های درون زا به عنوان یکی از مهمترین شاخص های رشد زیرساختی اقتصاد کشور به شمار می رود گفت تلاش علمی جهت تجاری سازی و در راستای حمایت از تولید داخلی و بازاریابی بین المللی موجب شد ، تا مونو اتیلن گلایکول به یک کالای تجاری و صادراتی در کشور تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه مونو اتیلن گلایکول درگذشته به صورت بشکه ای و محدود از خلیج فارس به کشور چین و کشورهای شرق و جنوب شرقی آسیا صادر می شد اظهار داشت با تلاش شبانه روزی مجموعه بندرامیرآباد در فراهم نمودن شرایط نگهداری این ماده ارزشمند ، برای نخستین بار محموله مونو اتیلن گلایکول از بندرامیرآباد به روسیه صادر شد.

مدیرکل بندرامیرآباد حجم این محموله صادراتی را TEU 9  کانتینر 20 فوت عنوان کرد که در صنایع نساجی و چرم ، ضد یخ  ، تولید انواع رزین پلیمری  ، مصالح و مواد ساختمانی ، صنایع لاستیک سازی و ... کاربرد فراوان دارد.

سعیدی پور در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به فراهم بودن زیرساخت ها و روند فزاینده صادرات کالا در سال جاری ، شاهد ارسال انواع کالاهای تجاری از بندرامیرآباد به سایر کشورهای CIS باشیم. 


فلکسی تانک
فلکسی تانک

 

۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۱۲
کد خبر : ۵۴,۲۶۷