دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 
سایت اختصاصی ترمینال کانتینری در بندر امیرآباد راه اندازی شد
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد از راه اندازی سایت اختصاصی ترمینال کانتینری با ظرفیت استقرار یک هزار و ۵۰۰ TEU کانتینر با هدف افزایش ظرفیت پذیرش و نگهداری کالا در بندرامیرآباد خبر داد.

به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ محمدعلی اصل سعیدی پور با بیان اینکه ایجاد ترمینال کانتینری  در راستای خدمات رسانی مطلوب به تجار و صاحبان کالا  در بنادر صورت می گیرد اظهار داشت تخلیه و بارگیری ، نگهداری ، کنترل چیدمان ، بازرسی کانتینرها ، ایمنی کالا و سرعت عمل در خدمات رسانی به کالا مطابق با کنوانسیونهای بین المللی و ارتقای ظرفیت خدمات کانتینری بخشی از مزایای راه اندازی این ترمینال در بندرامیرآباد می باشد.

وی با بیان اینکه با احداث ترمینال جدید کانتینری ، تمامی کانتینرهای پراکنده در محوطه های عملیاتی بندر بصورت متمرکز در یک محوطه مستقر می شود ، بر تسریع در عملیات تخلیه و بارگیری کالا و بهره وری بیشتر از اراضی عملیاتی و تجهیزات استراتژیک بندری تأکید کرد.

مدیرکل بندرامیرآباد ‌مساحت این ترمینال را  30 هزار متر مربع عنوان کرد که ظرفیت پذیرش و نگهداری انواع کانتینرهای معمولی و یخچالی به تعداد  یک هزار و 500 TEU را همزمان خواهد داشت.

 مدیرکل بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر با بیان اینکه بندرامیرآباد در 15 ماه گذشته از رشد مطلوبی در واردات و صادرات  کالاهای کانتینری برخوردار بوده است ، از تخلیه و بارگیری 3 هزار و 102 TEU  کانتینر شامل لوازم خانگی ، محصولات کشاورزی و دامی ، قطعات و لوازم یدکی ،  مواد اولیه و ترکیبات شیمیایی  ، مواد غذایی و ... در همین مدت در بندر امیرآباد خبر داد.

سعیدی پور در پایان ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های صورت گرفته بندرامیرآباد به زودی در زمره بنادر اصلی کانتینری و به بندر کانونی کانتینربر در شمال کشور تبدیل خواهد شد.

لوازم خودرو

کانتینر

۱۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۳۱
کد خبر : ۵۴,۳۶۷