سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
 
با هدف ارتقاء توان عملیاتی تیم جستجو و نجات دریایی بندرامیرآباد:
شناور ناجی-۱ ، جستجو و نجات دریایی ، اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد ، حبیب اله طالبی
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد از تجهیز شناور ناجی -۱ به ادوات و تجهیزات پزشکی و امدادی پیشرفته به منظور بروزرسانی و ارتقاء توان عملیاتی تیم جستجو و نجات دریایی بندر امیرآباد خبر داد.

حبیب اله طالبی در گفتگو با واحد روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد با اعلام این خبر گفت با تجهیز شناور ناجی-۱ فرآیند امداد و انتقال مصدومان دریایی با سرعت و کیفیت بسیار بالایی صورت می‌گیرد که می‌تواند تلفات حاصل از غریق دریایی را به طور چشمگیری کاهش دهد.

وی همراستا با عملیات جستجو و نجات دریایی ، خدمات پزشکی  به گردشگران و دریانوردان متردد در پهنه آبی استان را با استفاده از تجهیزات مدرن امدادی مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت بندرامیرآباد با توجه به وظایف حاکمیتی خود به صورت مداوم با تقویت بخش های سخت افزاری ، نرم افزاری ، تجهیزات ، نیروی انسانی خبره و ترویج فرهنگ گردشگری دریایی تلاش دارد تا دریایی ایمن و به دور از مخاطرات طبیعی را در طرح های ملی و محلی جستجو و نجات دریایی برای هموطنان به ارمغان آورد.

معاون امور دریایی اداره کل بندرامیرآباد همچنین به شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر در کشور به خصوص در استان‌های شمالی اشاره کرد و یادآور شد جهت افزایش ضریب ایمنی  کارکنان شناور ناجی-۱ در حین عملیات و مصدومان دریایی  ، تعداد زیادی کیت یکبار مصرف حفاظت فردی در اختیار این شناور قرار گرفت.

طالبی در پایان بر آمادگی کامل ایستگاه ساحلیMRCC  بندرامیرآباد با شماره تماس ۱۵۵۰ و پشتیبانی ۲۴ ساعته جهت دریافت گزارش و اقدام جهت هرگونه عملیات دریایی در پهنه سواحل استان مازندران تأکید کرد.

sar

۴ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۴۴
کد خبر : ۵۴,۸۳۸