چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
 
در دومین نشست کمیته راهبردی هواشناسی دریایی شمال کشور مطرح شد:
هواشناسی دریایی،ارتقای ایمنی دریانوردی،سازمان بنادر و دریانوردی، بندر امیرآباد،محمد خسروی
دومین نشست کمیته راهبردی هواشناسی دریایی شمال کشور در سال جاری ، با هدف بررسی عوامل تحقق تامین و ارتقاء ایمنی دریانوردی در محدوده آبهای دریای خزر به عنوان یکی از اهداف اصلی سازمان بنادر به صورت مجازی در بندرامیرآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ دومین نشست کمیته راهبردی هواشناسی دریایی شمال کشور در سال جاری با حضور مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوس شناسی سازمان هواشناسی کشور ،  رییس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بندر امیرآباد ، کارشناسان مخابرات و ارتباطات دریایی بنادر شمالی و همچنین روسای ادارات کل هواشناسی استانهای مازندران ، گیلان و گلستان به صورت مجازی در بندر امیرآباد برگزار شد.

رییس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره‌ کل بندرامیرآباد در این جلسه پیرامون اهمیت پیش بینی صحیح و به موقع هواشناسی دریایی در ارتقای ایمنی دریانوردی سخن گفت و بر تعامل اعضای کمیته ، استفاده از دانش ، تجربیات و بهره گیری از پتانسیل ها و توانمندی های متقابل به عنوان عوامل مهم در تحقق اهداف سازمان بنادر در خصوص تامین و ارتقاء ایمنی دریانوردی در آبهای تحت حاکمیت تاکید کرد.

محمد خسروی وحدت رویه در پیش بینی ها و اخطاریه های هواشناسی دریایی ، بهینه سازی اطلاعات هواشناسی به دریانوردان و متعاقب آن دریافت بازخورد خدمات ارائه شده از سوی آن ها را حلقه مفقوده زنجیره تعاملی ارگان های هواشناسی دریایی عنوان کرد که با مداقه بر روی این موضوعات ، می توان کیفیت پایش ایمنی و ارتقای دریانوردی را به عنوان یکی از اهداف اصلی در این نوع نشست ها تقویت کرد.

 بر اساس این گزارش پیگیری موضوعات و مصوبات نشست قبلی ، استفاده از بویه های موج نگار جهت دقیق تر شدن پیش بینی ها و اعلام نقطه نظرات حاضران از دیگر موارد مطروحه در جلسه بوده است.

۲۰ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۴۴
کد خبر : ۵۶,۱۰۸