چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
 
حبیب اله طالبی ، معاون دریایی اداره کل بندرامیرآباد ، عملیات جستجو و نجات دریایی
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد تعداد عملیات جستجو و نجات دریایی در آب های تحت حاکمیت بندرامیرآباد در سال جاری را 10مورد عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ؛ حبیب اله طالبی با اعلام این خبر گفت تعداد عملیات جستجو و نجات در سال جاری 10 مورد می باشد که از این تعداد عملیات 9 مورد منجر به انجام خدمات پزشکی شده است.

وی از انعقاد قرارداد با پزشک متخصص و مسلط به زبان های روسی و انگلیسی جهت ارائه خدمات مشاوره پزشکی از راه دور به شناورها در بندرامیرآباد خبر داد و اظهار داشت سازماندهی ، همکاری ، اقدامات آمادگی ، روش های عملیاتی و سیستم های گزارش دهی کشتی ها در عملیات جستجو و نجات دریایی بر اساس کنوانسیون بین المللی ((SAR مورد ارزیابی مجدد و بروزرسانی قرار گرفت.

طالبی به برگزاری چندی پیشِ مانور آموزشی رهاسازی و عملیاتی نمودن جان پناه دریایی(لایف رفت) شناور ناجی -1 و حضور تمامی کارکنان در دوره آموزشی برخط جستجو و نجات دریایی اشاره کرد و یادآور شد کنترل فنی و ایمنی شناور ناجی-1 و بروزرسانی بانک اطلاعات تجهیزات رادیویی و مخابراتی دریایی و خشکی برای ارائه مطلوب خدمات جستجو و نحات دریایی به شناورها و دریانوردان مضطر در دریا ، به تناوب توسط کارشناسان معاونت دریایی بندرامیرآباد انجام می شود.

sar

۱۵ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۱۳
کد خبر : ۵۶,۷۴۱