دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 
مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی ، علی اکبر صفایی ، بندرامیرآباد
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد مقدمات ترانزیت گسترده‌ از بندر امیرآباد در حال انجام است و در آینده شاهد افزایش چشمگیر عملیات تخلیه و بارگیری از این بندر خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ؛‌ علی اکبر صفایی صبح امروز (26 دیماه 1400) به همراه دو تن از هیأت عامل سازمان بنادرودریانوردی در جریان بازدید از بندر امیرآباد و طرح‌ها و برنامه‌های آتی در رابطه با این بندر، اظهار داشت ، بندر امیرآباد در حال حاضر با ظرفیت مناسب ، آماده پهلودهی انواع کشتی‌ها برای عملیات تخلیه و بارگیری است و یکی از بنادر مهم شمال کشور برای ورود کالاهای اساسی به شمار می‌رود.

 وی ادامه داد میزان تخلیه و بارگیری کالا طی ۹ ماهه نخست سال جاری بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بوده که این رقم نسبت به سال گذشته بیش از ۱۴ درصد رشد داشته است.

 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مهم در بندر امیرآباد فعالیت مجدد بندر نکاء و صادرات مجدد نفت از این بندر است ،‌ عنوان کرد بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان بودجه برای بهبود وضعیت زیرساخت‌های بندر و سرمایه‌گذاری جدید اختصاص یافته است و با مذاکره بخش خصوصی و بندر امیرآباد، بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه در دست اقدام است و امیدواریم هرچه سریع‌تر پروژ‌ه ها به بهره‌برداری برسند و اشتغالزایی خوبی در بندر داشته باشیم.

 صفایی افزود در تلاش هستیم تا اراضی ۲۷۰ هکتاری بندر امیرآباد به بندر اصلی الحاق شود تا هرچه سریع‌تر زیرساخت‌ها مهیا و شاهد جهش در جذب سرمایه‌گذار در حوزه دریایی و بندری و حمل و نقل دریایی باشیم.

 وی با بیان اینکه بندر امیرآباد به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی در کریدور شمال-جنوب، شرایط بسیار مناسبی دارد، اظهار داشت برنامه ریزی‌هایی با همکاری وزارت راه و وزارت خارجه صورت گرفته تا ارتباط خود را با کشورهای شمالی کشور رونق بخشیم.

 صفایی گفت هیات هایی از کشور هند و ازبکستان در حال آماده شدن برای ورود به ایران هستند و مذاکرات ویدئو کنفرانسی آغاز شده است با این اتفاق در آینده شاهد افزایش چشمگیر تجارت کالا از بندر امیرآباد خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه به تشییع و تدفین دو شهید گمنام در بندر امیرآباد اشاره و خاطرنشان کرد امروز تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام با حضور مجموعه‌های مختلف در بندر امیرآباد انجام شد و این افتخاری برای سازمان بنادر و دریانوردی است که میزبان شهدا باشد.

مدیرعامل

۲۶ دی ۱۴۰۰ ۲۲:۰۳
کد خبر : ۵۶,۸۴۱