جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
 
مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم جهت ارائه خدمت به مردم / توسعه تجارت بین‌المللی و شکوفاسازی ظرفیت‌های بندرامیرآباد با احیای کریدور بین المللی شمال _جنوب ضرورت تکمیل پروژه های زیرساختی بندرامیرآباد با رویکرد توسعه اقتصاد استان ضرورت تشکیل کمیته تخصصی پیگیری موضوعات مرتبط با اقتصاد دریا / قرارگیری بندر امیرآباد در کریدور بین المللی شمال_جنوب فرصتی مغتنم جهت افزایش ترانزیت کالا از کشورهای حوزه دریای خزر ضرورت ارتباط و همکاری های دوسویه درجهت اعتلای اقتصاد دریا محور پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت رحلت جانسوز امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت ولادت حضرت امام رضا (علیه السلام) مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد منصوب شد پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر بازدید هیأت تجاری روسی از بندرامیرآباد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات
مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی ، علی اکبر صفایی ، بندرامیرآباد
معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه بنادر باید از تمام ظرفیت های راهبردی ، زیربنایی و لجستیکی خود جهت ارتقاء شاخص های عملیاتی و سرمایه گذاری استفاده کنند ، از تخصیص اعتبارات لازم سازمانی ، بمنظور اجرایی شدن برنامه های توسعه ای بندرامیرآباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد ؛ علی اکبر صفایی در جلسه ای که با حضور معاونین "امور بندری و مناطق ویژه" و "امور دریایی " سازمان بنادر و مدیرکل و معاونین بندرامیرآباد در محل این بندر برگزار شد ، ضمن ابراز خرسندی از روند عملکرد و برنامه های توسعه ای بندرامیرآباد ، مسائل موجود در حوزه های مختلف دریایی ، بندری ، سرمایه گذاری و پروژه های  فنی و مهندسی را مطرح و اعضای هیأت عامل حاضر در جلسه توضیحاتی را در این خصوص ارائه کردند.

صفایی با تأکید بر اینکه با روی کار آمدن دولت مردمی و تأکید ریاست محترم جمهور بر توسعه بنادر و نقش مهم آن ها در تحولات اقتصادی کشور گفت سازمان بنادرودریانوردی با اختصاص اعتبارات لازم ، بنادر کشور  به ویژه بندرامیرآباد را در تسریع و تسهیل اجرای برنامه های توسعه ای و سرمایه ای یاری می رساند.

وی به ضرورت حضور و تقویت تردد کشتی ها با مالکیت ایرانی در دریای خزر اشاره کرد و  از ارائه تسهیلات به بخش خصوصی فعال در حوزه اقتصاد دریا محور جهت خرید یا ساخت شناور و حمایت از ناوگان دریایی ملی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد.

مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی همچنین یکی از برنامه های اصلی بنادر را فراهم آوردن زیرساخت ها جهت افزایش جذب سرمایه گذار دانست و عملکرد رشد 400 درصدی بندرامیرآباد در جذب سرمایه گذار را با توجه به اراضی وسیع پشتیبانی و ایجاد امور زیربنایی بسیار مطلوب ارزیابی و بر تداوم این روند افزایشی تأکید کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با توجه به نقش مهم بندرامیرآباد در کریدور بین المللی شمال جنوب گفت با استفاده از این ظرفیت و همچنین توان بندرامیراباد در حمل و نقل چندوجهی ، میزان واردات ، صادرات و ترانزیت کالا را با کشورهای اوراسیا توسعه خواهیم داد.

صفایی به موقعیت راهبردی اراضی شرقی بندرامیرآباد و لزوم برنامه ریزی های گسترده جهت عملیاتی سازی و جذب سرمایه گذاری با رویکرد تازه و نوین اشاره کرد و از تلاش در جهت الحاق 270 هکتار از این اراضی به بندر اصلی با هدف افزایش جذب سرمایه گذاران در آینده نزدیک خبر داد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پایان ضمن قدردانی از عملکرد و اقدامات مطلوب بندرامیرآباد ، آتیه این بندر را در حوزه های مختلف بسیار امیدوار کننده و روشن دانست.

در آغاز این جلسه محمدعلی اصل سعیدی پور ، مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد به معرفی قابلیت ها و تبیین عملکرد بندرامیرآباد در سال جاری پرداخت و توضیحاتی را در خصوص پروژه های مرتبط با مسئولیت های اجتماعی بندر نظیر تعریض جاده ورکلا _ گهرباران و جاده های منتهی به بندر ارائه کرد.

گفتنی است معاون وزیر راه و شهرسازی پیش از برگزاری این جلسه از پروژه های توسعه ای ، زیربنایی ، سرمایه گذاری و جاده های ورکلا _ گهرباران بازدید کرد.

سازمان

مدیرعامل

۲۹ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۳۸
کد خبر : ۵۶,۸۶۰