سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
 
محمدعلی اصل سعیدی پور ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد ، تخلیه و بارگیری کالا
مدیرکل بندرامیرآباد گفت از آغاز سال جاری تاکنون حجم تخلیه و بارگیری کالا در بندر امیرآباد از مرز 3 میلیون تن گذشت ،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 36 درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ؛ محمدعلی اصل سعیدی پور با اعلام این خبر اظهار داشت از آغاز سال جاری تاکنون بیش از 3 میلیون و 5 هزار تن کالا در بندرامیرآباد تخلیه و بارگیری شده ، که در مقایسه با میزان 2 میلیون  200 هزار تن سال گذشته ، 36 درصد رشد داشته است.

وی یکی از مولفه های اصلی عملکرد بنادر را ، رکورد تخلیه و بارگیری کالا عنوان کرد و افزود بر اساس تحلیل داده های آماری در این بندر ،  میزان بارگیری کالا در سال جاری به میزان یک میلیون و 700 هزار تن گزارش شده  ، که رشد 150 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

سعیدی پور همچنین گفت با توجه به نقش پر رنگ سازمان بنادر و دریانوردی در مراودات اقتصادی و موقعیت استراتژیک ایران که از شمال و جنوب به دریا متصل است ، بندرامیرآباد توانست در سال جاری رکورد 196 درصدی  ترانزیت را به ثبت برساند و در این زمینه 129 هزار تن کالا به صورت ترانزیتی از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS و یا بالعکس جابجا شد.

 مدیرکل بندرامیرآباد در پایان به نقش مهم  بنادر به عنوان دروازه های تجارت جهانی در ارتقاء توان رقابت پذیری بخش های مختلف اقتصادی و رشد آن ها در کشور اشاره و ابراز امیدواری کرد بندرامیرآباد می تواند با بکارگیری از تمام ظرفیت های راهبردی و لجستیکی خود و با تکیه بر اهداف مدون و چشم انداز توسعه ای سازمان بنادر و دریانوردی به یکی از مهمترین کانون های اقتصادی کشور تبدیل شود.

تخلیه و بارگیری

۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۳۶
کد خبر : ۵۷,۰۳۲