سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
 
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد بیان کرد:
تفاهم نامه همکاریِ طرح همیار ناجی ، حبیب اله طالبی ، معاون دریایی اداره کل بندرامیرآباد
معاون دریایی اداره کل بندرامیرآباد گفت در راستای ارتقای ضریب ایمنی دریایی ، تفاهمنامه ی همکاری ارائه خدمات جستجو و نجات دریایی"طرح همیار ناجی" با بهره مندی از پتانسیل سازمانهای مردم نهاد (NGO) در بندرامیرآباد منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ؛ حبیب اله طالبی در راستای اجرا و پیاده سازی قوانین و مقررات بین المللی و ملی در زمینه جستجو و نجات دریایی(SAR CONVENTION ) و تحقق یکی از اهداف کلان سازمان بنادر و دریانوردی مبنی بر ارتقای ایمنی دریانوردی در آبهای تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران این تفاهم نامه به امضاء رسید.

وی  باتأکید بر استفاده از قابلیت ها و توانمندی های سازمانهای مردم نهاد(NGO)  خاطر نشان کرد  این تفاهمنامه دو جانبه در زمینه ارائه خدمات جستجو و نجات دریایی به حادثه دیدگان دریایی فیمابین اداره کل بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد و یکی از شرکت های تعاونی قایقرانی فعال در منطقه فرح آباد ساری منعقد شد.

معاون دریایی اداره کل بندرامیرآباد معرفی افراد داوطلب تحت پوشش ، اعزام قایق های عضو طرح در عملیات جستجو و نجات دریایی با فراخوان اداره کل ، شرکت در مانورهای محلی ، استانی و ملی جستجو و نجات دریایی با درخواست بندر و همکاری جهت اشاعه فرهنگ گردشگری دریایی به شهروندان و گردشگران را بخشی از مواردی عنوان کرد که شرکت قایقرانی بر اساس این تفاهم نامه متعهد به انجام آن می باشد.

طالبی در پایان ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های لازم و همچنین بسط همکاری ها مابین دستگاههای ذیربط ، شاهد ارتقای کمی و کیفی در زمینه جستجو و نجات دریایی و کاهش سوانح دریایی باشیم.

تفاهم نامه

۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹
کد خبر : ۵۷,۳۸۶