دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 
حبیب اله طالبی ، معاون دریایی اداره کل بندرامیرآباد ، مسافران دریایی ، سفرهای دریایی
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد از ارائه خدماتِ ستاد طرح تسهیل سفرهای دریایی بندرامیراباد به بیش از 15 هزار مسافر در قالب 2 هزار و 500 سفر با قایق های ایمن و دارای شناسه ثبت در هفته نخست تعطیلات عید نوروز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ حبیب اله طالبی با اشاره به اینکه از آغاز به کار ستاد طرح تسهیل سفرهای دریایی بندرامیراباد ، با توجه به پیش بینی های صورت گرفته در خصوص استقبال گسترده مسافران در تعطیلات سال نو ، تمام تمهیدات لازم در بالاترین سطوح ایمنی اتخاذ شده است اظهار داشت در 7 روز نخست سال جاری ، بیش از 15 هزار مسافر در قالب 2 هزار و 500 سفر با قایق های ایمن در مناطق تحت حفاظت بندرامیراباد به گشت دریایی پرداختند که در مقایسه با مدت مشابه نوروز پیش از شیوع کرونا ، رشد بیش از 7 برابری را نشان می دهد.

وی نصب بنرهای ایمنی سفرهای دریایی در سواحل ، توزیع بروشور ایمنی سفرهای دریایی میان مسافران ، برگزاری کارگاه آموزشی اشاعه فرهنگ محط زیست دریایی در منطقه ، تجهیز تیم همیار ناجی به ادوات ایمنی شامل جلیقه ، حلقه و بویه نجات را بخشی از اقداماتی عنوان کرد که پیش از آغاز طرح تسهیل سفرهای دریایی توسط معاونت دریایی بندرامیراباد انجام شده است.

معاون دریایی اداره کل بندرامیراباد در بخش دیگری از تبیین اقدامات بندرامیراباد در بخش ایمنی مسافران دریایی به انجام گشت های منظم دریایی توسط شناور ناجی1 ،  بازدید و ممیزی از وضعیت مناطق گردشگری تحت پوشش ، پایش کد خدماتی 1550 در محدوده تحت پوشش ، توزیع واچ بویه جهت تفکیک مسیرهای قایق های دریایی و سایر خدمات گردشگری دریایی و انعقاد قرارداد ارائه خدمات جستجو و نجات دریایی با 2 فروند قایق مستقر در بنادر گز و ترکمن با همکاری اداره بنادر و دریانوردی استان گلستان اشاره کرد.

طالبی در پایان گفت از آغاز اجرای طرح تسهیل سفرهای دریایی تا کنون بالغ بر 100 هزار نفر مسافر از سواحل تحت حاکمیت بندرامیراباد از قبیل پلاژهای فرح آباد ساری ، مروارید نکا و ...  بازدید کردند.

سفرهای دریایی

سفرهای دریایی

سفرهای دریایی

سفرهای دریایی

 

۷ فروردین ۱۴۰۱ ۱۳:۴۶
کد خبر : ۵۷,۵۵۹