سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
 
کالای اساسی ، محمدعلی اصل سعیدی پور ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد
مدیرکل بندرامیرآباد با بیان اینکه ، بندر امیرآباد از ابتدای سال تاکنون پذیرای 69 فروند کشتی تجاری و تخلیه و بارگیری بیش از 350 هزار تن انواع کالا بوده گفت از این میزان بیش از 259 هزار تن انواع کالای اساسی در این بندر تخلیه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ محمدعلی اصل سعیدی پور با بیان اینکه از ابتدای سال جاری این میزان عملیات رشد 25 درصدی را در این بندر به ثبت رسانده است ، به ظرفیت های منحصر بفرد لجستیکی در شقوق مختلف حمل و نقل بندرامیرآباد بخصوص در بخش ریلی اشاره کرد و گفت از این میزان  حدود 90 هزار تن کالای اساسی به صورت حمل یکسره جهت مصارف ضروری به مقاصد ذیربط ارسال شد.

وی افزود این میزان کالای تخلیه و بارگیری شده که شامل جو ، ذرت ، گندم ، روغن و انواع کالاهای دیگر  بوده ، توسط 69 فروند کشتی از کشورهای قزاقستان و روسیه به پرترددترین بندر حاشیه دریای خزر وارد شده است.

مدیرکل بندرامیرآباد همچنین از رشد 38 درصدی کالاهای اساسی نسبت به مدت مشابه سال قبل در این بندر خبر داد که با دارا بودن مجموعه کاملی از امکانات در پذیرش انواع کالاها همچون تعدد انبارها ، سیلوهای نگهداری کالاهای اساسی و بهره گیری از شقوق مختلف حمل و نقل ترکیبی ، تأمین و تکمیل زنجیره کالاهای اساسی کشور را تسریع خواهد کرد.

سعیدی پور در پایان ضمن تأکید بر اینکه توقف کالا بیش از زمان مجاز و بازه زمانی متعارف ، سبب تحلیل توانمندی های بنادر و کاهش قدرت رقابت پذیری آن‌ها می شود ، از آمادگی کامل بندرامیرآباد جهت تأمین و تخلیه بخش عمده ای از کالاهای اساسی در کشور خبر داد. 

کالای اساسی

۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۰۷
کد خبر : ۵۷,۸۴۷