دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 
مدیر بندر آکتائو ، محمدعلی اصل سعیدی پور ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد ، هیأت قزاقستان
رییس بندر آکتائو و تنی چند از اعضای راه آهن کشور قزاقستان با حضور در بندرامیرآباد ضمن بازدید از مناطق عملیاتی ، تجهیزات و طرح‌های توسعه ای بندر امیرآباد ، خواستار گسترش همکاری های فی مابین بنادر امیرآباد و آکتائو شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد؛ آبای توریک پنبایف رییس بندر تجاری آکتائو روز گذشته ( ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱)  در صدر هیأتی ، با هدف افزایش همکاری های فی مابین بنادر امیرآباد و قزاقستان ، از  ظرفیت‌ها و امکانات لجستیکی بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر بازدید کردند.

مدیرکل بندرامیرآباد در جلسه ای که پیش از بازدید میدانی با هیأت قزاقستانی برگزار شد ، ضمن تشریح امکانات و موقعیت استراتژی بندرامیرآباد ، بر توسعه های همکاری مشترک سرمایه‌گذاری و تدوین سیاست های راهبردی حمل‌ و نقل و ترانزیت کالا ، همچون گندم و زغال کک تأکید کرد.

سعیدی پور همچنین بندرامیرآباد را محور ترانزیت کالا در کریدور بین المللی شمال جنوب برشمرد   و  مراودات کالاهای کانتینربر به منظور افزایش بیش از پیش مبادلات تجاری بین دو کشور تأکید کرد.

مدیر بندر آکتائو نیز در این دیدار  ضمن استقبال از افزایش همکاری با منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به بیان ظرفیت‌های اقتصادی موجود در بندر آکتائو و فرصت‌های مناسب همکاری بین دو کشور ایران و قزاقستان از طریق این دو بندر پرداخت و افزایش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف بندری و دریایی در جهت افزایش مراودات تجاری و اقتصادی را خواستار شد.

آبای توریک پنبایف همچنین به فرصت‌های مناسب مشترک همکاری بنادر امیرآباد و آکتائو از لحاظ  دارا بودن زیرساخت‌های حمل‌ونقل چندوجهی و کاهش چشمگیر هزینه‌های جابه‌جایی کالاها اشاره کرد که  می تواند موقعیت منحصربه‌فردی را جهت ترانزیت فرامنطقه ای کالا  فراهم کند.

در پایان این جلسه هیأت تجاری خارجی از مناطق عملیاتی و تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا و اراضی پسکرانه بندرامیرآباد بازدید کردند.

 قزاق

قزاق

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۰۹
کد خبر : ۵۸,۰۶۷